Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 31 березня 2019 року

Про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця

без зміни його виборчої адреси

 

     Постановою Центральної виборчої комісії №893 від 13 вересня 2012 року встановлено порядок тимчасової зміни місця голосування (ТЗМГ) виборця без зміни його виборчої адреси.

     Виборці, які у день чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року будуть перебувати (проживати) поза межами свого місця реєстрації згідно паспортних даних, за бажанням можуть тимчасово змінити своє місце голосування без зміни зареєстрованої виборчої адреси.  

     Для тимчасової зміни місця голосування виборцям необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем, де буде перебувати (проживати) виборець у день виборів. При собі потрібно мати паспорт та документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Без документів, які підтверджують необхідність ТЗМГ, виборцю буде відмовлено у задоволенні заяви.

     Члени виборчих комісій, які в день виборів будуть працювати у виборчих комісіях, подають  заяву про тимчасову зміну місця голосування, до якої додають копію  посвідчення чинного члена ДВК (надається оригінал) або копію рішення про утворення/зміни в складі ДВК.

     Інші виборці подають  заяву про тимчасову зміну місця голосування, документи (копії документів), які підтверджують необхідність  тимчасової зміни місця голосування виборця (довідка з місця роботи, посвідчення про відрядження, довідка з місця навчання, діючий договір оренди житла (якщо виборець орендує житло), документи на право власності (якщо виборець живе у власній квартирі без реєстрації), документи на відрядження, квитки на літак або потяг тощо). У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали надаються працівникам відділу ведення Реєстру для перевірки достовірності наданих копій.

     Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Заяви  приймаються відділом ведення Реєстру до 25 березня 2019) року (включно). Але не варто відтягувати до останнього…

     При поданні заяви громадянин надає документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України). Заява розглядається відділом ведення Державного реєстру виборців невідкладно. Якщо за результатом розгляду заяви встановлено її обгрунтовність та наявність підтверджуючих документів, заявник включений до Реєстру, має зареєстровану виборчу адресу і має право голосу на виборах, керівник відділу видає наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця. Після цього виборцю видається посвідчення встановленої форми, яке підписується керівником відділу та засвідчується печаткою.

     Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці. Посвідчення діє одноразово, у випадку проведення другого туру виборів заяву з відповідними документами необхідно буде подавати заново.

     У разі відкликання виборцем заяви, на підставі якої було тимчасово змінено місце голосування, однак не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, керівник видає наказ про відміну попередньої дії. При цьому посвідчення, що підтверджує таку зміну, підлягає поверненню до відділу, який його видав.

     Перевірити  наявність себе у попередніх списках виборців виборці зможуть вже з 23 березня 2019 року, списки  повинні будуть знаходитись для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

     При необхідності уточнення інформації виборці можуть звертатись безпосередньо з 08.00 до 17.15 години (обідня перерва: з 12.00 год. до 13.00 год., вихідні: субота, неділя) у відділ ведення Державного реєстру виборців за адресою: м. Подільськ, вул. Соборна, 198. Довідки за телефонами: 4-03-97, 3-09-21, 3-00-00.

     У період з 1 по 31 березня 2019 року відділ працює без вихідних. 

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців         Н.В.Перішкова