Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

     Щорічно громадськість світу 1 грудня відзначає Всесвітній День боротьби із ВІЛ/СНІДом. Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для нього не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок, дітей. Щодня в Україні реєструється 48 випадків ВІЛ- інфекції, помирають від СНІДу кожного дня 8 чоловік.

     В Котовському районі з початку року виявлено 36 випадків ВІЛ-інфекції. Ця цифра невпинно зростає із року в рік. Найбільша кількість виявлених серед осіб, які мали численні незахищені сексуальні контакти, вагітних, у людей хворих на інфекції, які передаються статевим шляхом. В основному - це молоді люди віком 20-39 років.

   На перше місце по шляхам передачі ВІЛ вийшов статевий. На жаль, молодь часто забуває про безпечний секс, про необхідність використовувати презервативи.

   ВІЛ - це вірус імунодефіциту дюдини. Довгий час після інфікування ВІЛ-інфекція нічим не проявляється. Організм спочатку протистоїть вірусу і роками хвороба не дає знати про себе. Однак коли вірусу вдається зруйнувати значну частину імунної системи, організм вже не може протистояти і настає остання стадія ВІЛ-інфекції, яка називається СНІД-синдром набутого імунодефіциту.

   Дуже важливо знати, як передається ВІЛ і як від нього захиститися.

   ВІЛ – інфекція передається трьома чітко визначеними шляхами:

   1. ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм.   Тому необхідно захищатися і правильно користуватися презервативами.

   2. ВІЛ може передаватися через кров: переливання неперевіреної крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, пірсинг, татуювання, використання забрудненого кров’ю леза.

   3. ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годуванні груддю.

   Інші шляхи інфікування не можливі. Можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ- позитивною людиною, користуватися предметами та пристроями, туалетом, душем, білизною разом ВІЛ-інфікованим.

   В нашій лікарні функціонує кабінет «Довіри», де кожен бажаючий може анонімно і безкоштовно обстежитись. Щоб отримати достовірні результати, тестування потрібно провести через 3-6 місяців після можливого інфікування. Адже існує поняття «періоду вікна», який триває від 3 до 6 місяців, коли вміст антитіл в організмі ще недостатній для визначення тестом, однак не виключає можливості інфікування. Тому якщо у вас були незахищені статеві контакти, якщо сумніваєтесь в своєму партнері, пройдіть тестування на ВІЛ. Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати лікування та попередити її розвиток і прогресування. Ефективність лікування полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові. Таким чином, можна жити з вірусом і жити звичайним життям.

Боровик В.М.

                                                                                             Начальник

Котовського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби

В Одеській області