Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Без архівів немає історії

Напевно, багатьом відомо, що державні архіви є незвичайними, «спеціальними» установами, на які покладені такі важливі державні обов’язки, як зберігання документів, їх облік, складання науково-довідкового апарату, комплектування архівного фонду, ви користування й публікація документальних матеріалів.                                                                  

У складному процесі національного державотворення архівна справа посідає сьогодні все помітніше місце. Щоденною наполегливою працею архівні працівники забезпечують надійне збереження і примноження Національного архівного фонду, який акумулює історичні матеріали про події багатьох поколінь нашого народу, є пам’яттю нації.             Кожна людина хоча б раз у своєму житті потрапляє до архівного закладу з різних причин: чи то звертається за допомогою до архівної установи з питань відновлення трудового стажу, чи то з причини втрати документів на дозвіл будівництва житла, підтвердження статусу депутатства, виділення і закріплення земельних ділянок. Всі ці та інші питання вирішує архівна установа. Насправді робота в архіві надзвичайно цікава, постійно дізнаєшся про нове, цікаве, здобуваєш нові знання. Робота надзвичайно захоплююча, творча.                                                                                                                                              

 Нерідко бувають випадки, коли приходиться займатися воістину детективними розслідуваннями, намагаючись допомогти з’ясувати долю зниклого родича чи відновити перервані еміграцією сімейні зв’язки, знайти батьків дитині, яка виросла в дитячому будинку, чи відшукати нагороди. В таких випадках використовуються телефонні книги, опитуються завжди готові допомогти колеги та краєзнавці. Загалом, часто робиться те, що не прописано в посадових інструкціях. І вищою нагородою за це, ми вважаємо посмішки наших відвідувачів, просте людське «дякую».                                                                                                                                                 

Саме в архіві, є можливість з тремтінням души наблизитись до давніх часів, відчути подих минулого, світлого, чистого… Приємно хоча б на деякий час заглибитись в цю надзвичайну атмосферу. Тому наш колектив постійно працює над підвищення навичок надавати нове життя пошкодженим з плином часу аркушам, справам. Робота ця дуже відповідальна і вимагає акуратності, терпіння і уважності. Один невірний крок – і можна назавжди пошкодити єдиний в своїй природі унікальний документ!                                                 

За останні часи в архівній галузі відзначилися явні позитивні тенденції щодо розширення доступу до інформації, архіви стали відкритими для суспільства. Сьогодні вони не просто зберігають національну спадщину, а й активно беруть участь у державних соціальних програмах, представляють документи на виставках, популяризують архівну справу в засобах масової інформації. Це – наша колективна пам'ять, яка дає суспільству усвідомлення повноцінності й віри в майбутнє.                                                                                      

24 грудня в Україні відзначається професійне свято – День працівників архівних установ. Вітаємо всіх, хто присвятив своє життя збереженню пам’яті нашої країни, з Днем працівників архівних установ. Вся історія розвитку людства пов’язана з архівами. Їх називають документальною пам’яттю народу, скарбницею людських знань і досвіду. Саме завдяки архівам люди отримують можливість неупереджено оцінювати важливі події, які відбувалися в минулому України.                                                                                                      

День працівників архівних установ став професійним святом як для працівників міського архіву, так і всіх тих працівників, хто веде велику роботу по схоронності документів довгострокового зберігання на місцях – підприємствах та установах міста. Щиро бажаємо всім працівникам архівної справи міцного здоров’я, щастя, добра і злагоди вам і вашим родинам. Успіхів і натхнення вам у відповідальній і благородній справі.

Начальник Котовського міського архіву                           І.В. Костріцька