Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

насильство карт 2Однією з актуальних проблем, які стоять перед сучасним українським суспільством є подолання і профілактика будь-яких проявів насильства.Слід відзначити, що дана проблема є предметом широкого громадського та наукового обговорення в Україні.

           Щорічно в Україні реєструється понад 100 тисяч звернень від жінок, які зазнали насильства в сім’ях. Проте, за оцінками експертів, реальна цифра більше як мінімум у 4 рази. Адже, не кожна жінка йде до відповідних структур зі своєю бідою. Здавна усталений вислів «Б’є, бо любить”  досі деякі жінки сприймають як норму в сімейних стосунках. Інші панічно бояться чоловіків – тиранів чи не знають, кому поскаржитися.

Ревнощі не привід для побиття

          Аби зменшити рівень насильства щодо жінок, українське суспільство має змінити ставлення до насильства. Треба прийняти нульову терпимість до насильства. Коли ніщо не може слугувати його виправданням: ні невчасно приготована вечеря, ні «неправильна поведінка», ні ревнощі… Це повинні зрозуміти й самі жінки, і чоловіки.

Перш за все – профілактичні заходи

           На даний час зусилля Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямовані не лише на факт вчинення насильства, а й на раннє виявлення причини. Тобто, насамперед, профілактичні заходи проводяться щодо сімей у складних життєвих обставинах, особливо тих, які зловживають алкогольними напоями, мають схильність до проявів агресивної поведінки.

Замість поцілунку ляпас

           Кожен факт насильства – це сльози… Переважна більшість жінок не заявляють до жодної установи, організації, закладу, якщо над ними вчиняли фізичне насильство. Як показують дослідження часто чоловіки-партнери схильні до ревнощів, вони хочуть контролювати місця перебування жінки, її зовнішній вигляд та контакти з іншими людьми, а також бажають бути авторитетом в очах партнерки.

           Насильство – найбільш поширена форма порушення прав людини. Психологічне та фізичне насильство руйнує особистість потерпілої, негативно впливає на її соціальне життя й можливість гармонійно виховувати дітей. Крім цього, діти, які стають свідками насильства, підсвідомо переймають таку модель стосунків між чоловіком та жінкою. Це доказ того, що насильство над жінками – соціальна проблема, яка зачіпає не самих лише жінок, а й має негативний вплив як на окремі родини, так і на суспільство в цілому.

           Діяльність Подільського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямована на раннє виявлення осіб та сімей, у яких існує ризик потрапляння у складні життєві обставини. Своєчасне виявлення таких осіб і сімей унеможливлює та допомагає запобігти насильству в сім’ях. А також забезпечує належний соціальний захист дітей та сімей у складних життєвих обставинах, затверджує в суспільстві сімейні цінності, виховує відповідальне батьківство.

           Але досягти таких результатів ми можемо тільки за умови соціального партнерства держави та громадськості.

           Якщо Ви потерпаєте від насильства в сім'ї або є реальна загроза його вчинення, Ви можете звернутися до спеціалістів та психологів Подільського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: бул. Бірзульський (Заслонова), 6 тел. 2 – 22 – 01.

                      Директор                                                                     П.В. Бондаренко