Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

Ранньому втручанню в Україні бути!

         Подільський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  вже традиційно став партнером в реалізації пілотного проекту відповідно до розпорядження КМУ від 14 грудня 2016 року № 948-р "Деякі питання реалізації пілотного проекту "Створення системи надання послуг раннього втручання " для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя" та доручення голови Одеської обласної державної адміністрації.

         В червні місяці 2017  на базі центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в рамках проекту "Батьки за раннє втручання" відбулась зустріч-семінар батьків дітей - інвалідів міста Подільськ з головою батьківської громадської організації  м. Одеса "Особливі діти" Іриною Шульгою та  керівником Одеського  центру раннього втручання, доцентом кафедри психології медичного університету,  кандидатом психологічних наук  Оксаною Кривоноговою.  

         Мета зустрічі - об'єднатися, щоб раннє втручання стало реальністю в усій Україні.

         Раннє втручання - це  сучасна прогресивна система допомоги дітям з інвалідністю та дітям із груп біологічного і соціального ризику у віці від народження до 4 років. Раннє втручання - це суспільна праця батьків та фахівців в розробці та реалізації програми розвитку дитини.

         Під час зустрічі були розглянуті питання розвитку дітей з особливими потребами в сім'ях.  Батьків цікавило питання  доступності середовища та соціальної інклюзії, як забезпечення соціальної рівності та  інклюзивної освіти дітей з інвалідністю.

         Також в рамках вищезазначеного проекту планується  напрацювання пропозицій щодо діючої нормативно-правової бази даного напрямку.

         Спеціалістами центру СССДМ було надано низку пропозицій до діючої нормативної бази виходячи з досвіду роботи з сім'ями, в яких є діти інваліди, а саме:

      -  внести зміни до типового  положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в пункті автотранспортної доставки дітей;

      -  внести зміни до типового  положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями щодо норм харчування в ЦСПР;

      - створення дорадчих  органів при РДА та міськвиконкомах щодо взаємодії суб'єктів відносно раннього втручання.

            

               Директор                                                                                     П.В.Бондаренко