Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

Наставництво, як форма взаємодії з дитиною, яка  виховується в державному закладі.

В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває більше 100 тисяч дітей. З них 7 000 дітей проживають в інтернатах. Більшість із них з різних причин практично не мають шансів бути усиновленими. 

Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо запровадження наставництва «Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо наставництва» № 1504-VIII   від          8 вересня 2016 року. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин. 

Наставник - це людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили, стає для неї значимою та близькою людиною.

Мета Наставника – допомогти підлітку знайти своє місце в суспільстві, розвивати свій потенціал і навчитись застосовувати сильні сторонни свого характеру.

У нашому житті, в багатьох з нас колись були Значимі люди: тренера, вчителі. Ці люди мали вплив на наш вибір цінностей, життєвих принципів. Вони були для нас прикладами, захисниками, порадниками, і просто друзями. Наставник об’єднує всі ці функції. Важливо розуміти, що він виконує певні ролі у взаємостосунках з дитиною.

Основна мета Наставника полягає в тому, щоб допомогти підлітку визначити життєві цілі та знайти способи їх досягнення.

Для успішної взаємодії Наставнику потрібно:

·       Щире бажання для спілкування з дитиною чи підлітком

·       Поважати дитину

·       Активно слухати

·       Проявляти емпатію

·       Шукати рішення та можливості

·       Бути гнучким і відкритим

Під час вашого спілкування з дитиною, спільного обговорення цінностей, інтересів та цілей, ви неодмінно побачите ваш позитивний вплив на життя дитини. Ви також дізнаєтесь багато нового про себе. Наставництво є взаємною наукою та зростом.

Наставництво приносить особливі плоди. В якості Наставника ви будете:

·       Позитивно впливати на життя дитини

·       Дізнаватись багато нового про себе

·       Віддавати і в той же час вкладати в майбутнє

·       Насичено проводити час

Наставництво важливе, так як гарантує дитині, що є людина, яка піклується про неї. Дитина не залишена на самоті зі своїми повсякденними проблемами. Наставники допомагають підвищити самооцінку дітей.

Молодь, яка регулярно зустрічається зі своїм Наставником на 46% менш схильна почати вживання  наркотиків ніж їх ровесники, і на 27% - вживання алкоголю. Наставник є частиною команди дорослих, які піклуються про дитину.

Якщо ви вважаєте, що могли б стати хорошим Наставником – це чудово. Вам необхідно прийняти до уваги, що перед тим, як ви зможете розпочати спілкування з дитиною, вам необхідно буде виділити час на навчання та збір необхідних документів.

Індивідуальне наставництво передбачає взаємовідносини одного дорослого з однією дитиною. Наставник повинен зустрічатись зі своїм вихованцем як мінімум чотири рази в місяць впродовж не менше року.

Щоб дізнатись, як можна стати наставником звертайтесь до Подільського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді за адресою: м. Подільськ, вул. 8 Березня, 27,  телефон  2-22-01, 2-25-52

                          Директор                                                                              П.В.Бондаренко