Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Сім'я - найближче оточення кожної дитини, особливо дитини з обмеженими функціональними можливостями, це її головна ланка в системі виховання, соціалізації, задоволення потреб, навчання, профорієнтації.

Родина для дитини, як відомо, є найбільш м'яким типом соціального оточення. Однак ситуація, коли в сім'ї є дитина з функціональними обмеженнями, може вплинути на створення більш жорсткого оточення, необхідного членам сім'ї для виконання своїх функцій. Більшетого, цілком імовірно, що присутність дитини з порушеннями розвитку, укупі з іншими факторами, може змінити самовизначення сім'ї, зменшити можливості для заробітку, відпочинку, соціальної активності.

Важливу роль відіграє психологічнийклімату сім'ї, який залежить від міжособистісних відносин, морально-психологічнихресурсівбатьків іродичів, а також відматеріальнихта житлових умов сім'ї, що визначає умови виховання, навчання та медико-соціальну реабілітацію.

Поява в сім'ї дитини з обмеженими можливостями це завжди важкий  психологічнийстресдля всіх членів сім'ї. Часто сімейні відносини слабшають, постійна тривога за хвору дитину, почуття розгубленості, пригніченості є причиною розпаду сім'ї, і лише в невеликому відсотку випадків сім'я згуртовується.

Батько в сім'ї з хворою дитиною, найчастіше єдиний годувальник. Тому догляд за дитиноюлягає на матір. Догляд за дитиноюзаймає весь її час, різко звужується коло спілкування. Якщо безперспективні лікування і реабілітація то - постійна тривога, психоемоційне напруження можуть призвести матір до роздратувань, депресивних станів.

Психологічна  напруженість у таких сім'ях підтримується  психологічним  пригніченням дітей з-за негативного ставлення оточуючих до їхнього домашньогогосподарства. Не всі діти в змозі правильно оцінити і зрозуміти увагу батьків до хворої дитини, їх постійну втому в обстановці пригнобленого, постійно тривожного сімейногоклімату.

Нерідко сім'я відчуває негативне ставлення зі сторони оточуючих, особливо сусідів, яких дратують некомфортні умовиіснуванняпоруч. Навколишні часто ухиляються від спілкування і такі хворі діти практично не мають можливості повноцінних соціальних контактів, достатнього кола спілкування, особливо зі здоровими однолітками. Суспільствоне завжди правильно розуміє проблеми вказаних сімей, і лише невеликий їх відсоток відчуває підтримку оточуючих.

Фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сполучною ланкою між сім'єю дитини, що має обмежені можливості і суб'єктами сімейної політики. У функції фахівця входятьорганізаціяюридичної, медичної, психолого-педагогічної та іншої допомоги, а також стимулювання зусиль сім'ї з придбання економічної незалежності в умовах ринкової економіки. Психолог центру соціальних служб займається діагностикою проблем психологічного клімату в сім'ї,консультуваннямі корекцією психологічного стану і поведінки членів родини, аналізом обстановки навколо сім'ї, за потреби - роботою з оточуючими.

Головна задача фахівця, спільно з батьками, - навчити дитину соціальним навичкам, сприяти розвитку потенціалу дитини в усіх сферах, щоб у подальшому, за можливістю, вона змогла здобути освіту і самостійно працювати.

Соціальні послуги центру СССДМорієнтовані на дитину, також робота враховує особливості таких сімей, спонукає до активної участі батьків у вирішенні проблем. Фахівці центру приходять на допомогу сім'ї в цілому, адже хвора дитина є постійним стресовим фактором, особливо для матері. Емоційні перевантаження викликають певні зміни в її поведінці і здоров'ї, що відбивається на дитині.

Крім цього робота фахівців центру СССДМ спрямована на розвиток толерантності в нашому суспільстві по відношенню до дітей та дорослих з особливими потребами, зміну підходів у думках та поведінці всіх верств населення, пропаганду суспільно-моральних цінностей в громаді.

Якщо в Вашій родині виховується дитина з особливими потребами, або проживає особа з обмеженими функціональними можливостями і у Вас виникають проблеми чи питання, Ви завжди можете отримати консультацію кваліфікованих фахівців Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Наша адреса: м. Подільськ, вул. 8 Березня, 27, тел.: (04862) 2-25-52

Директор                                                                                                           І. К. Коломейчук

Вик.:

Киріяк Н.П.

2-25-52