Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

До уваги платників податків!

Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" відкрито рахунки для зарахування надходжень до Державного та місцевих бюджетів у 2017 році.
Дата початку здійснення операцій - 30.01.2017.
Платникам (18050500) Єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередний податковий рік дорівнює або перевищує 75 % з реквізитами нових рахунків можна ознайомитися  в ЦОП Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за місцем реєстрації або на суб-сайті територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиленням http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

***

Бюджетне відшкодування ПДВ: Єдиний реєстр та нові правила

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області звертає увагу платників ПДВ на те, що з 1 січня 2017 року бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється на підставі єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку.

Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування вносяться до Реєстру заяв автоматично, протягом операційного дня їх отримання та у хронологічному порядку їх надходження. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування буде здійснюватися також у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Суттєво збільшилося інформаційне наповнення Реєстру заяв, в якому відтепер, окрім даних платника податку, які були ним задекларовані в Заяві на відшкодування, посадовими особами органів ДФС та ДКУ розміщуватиметься детальна інформація щодо початку та закінчення проведення перевірок даних, зазначених у податковій декларації, складення та вручення платнику податків актів перевірок, процедур оскарження, дати та суми повернених (зарахованих) коштів. Вказані дані з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (крім реквізитів банківських рахунків платників  ПДВ), не є інформацією з обмеженим доступом та будуть щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів, оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.

***

Актуально про порядок подання Звіту по ЄСВ

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та на спрощеній системі оподаткування є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування. Такі платники зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі - Порядок).

Зокрема, такі особи формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до цього Порядку із зазначенням типу форми «початкова».

Граничний термін подання Звіту за 2016 рік – 9 лютого 2017 року.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до органів ДФС  Звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку.

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, самі за себе формують та подають до органів ДФС  Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 Порядку.

Фізичні особи-підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів  ДФС Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку (пункт 18 розділу IV Порядку).

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі.

Звіт, складений з порушенням вимог Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 6 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

За порушення норм Закону № 2464 статтею 25 цього Закону та статтею 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено фінансову та адміністративну відповідальність фізичних осіб-підприємців.

***

Платники акцизного податку Котовської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів понад 30 мільйонів гривень

За словами заступника начальника – начальника Красноокнянського відділення Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Сергія Бурдейного, за 2016 рік суб’єктами господарювання, які реалізують у роздрібній мережі підакцизні товари, сплачено до місцевих бюджетів30,1 млн. грн. акцизного податку. В порівнянні з 2015 роком надходження зросли на 11,9 млн. гривень.

Зокрема, по м. Подільськ сплачено 9,6 млн грн., Балтському району –5,7  млн грн., Любашівському району – 6,2 млн грн., Ананьївському району – 2,4 млн грн.,   Подільському району –0,5 млн грн., Кодимському району – 3,5 млн грн., Окнянському району –  0,6 млн грн., Савранському району – 1,7 млн грн.  

Нагадаємо, що Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII внесено зміни до Закону від 19.12.1995 р. № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» стосовно подання звітності платниками. Так, з 01.01.2017 року алкогольно-тютюнову звітність подають тільки суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції.

Таким чином, у роздрібних торгівців алкогольною та тютюновою продукцією з 1 січня 2017 року вже не має обов’язку подавати таку звітність.

***

Майже 78 млн. грн. єдиного податку надійшло у минулому році від платників Котовської ОДПІ

« Це на 31 млн. грн. більше у порівнянні з січнем – груднем 2015 року. Найбільші надходження забезпечили юридичні особи. Ними сплачено до місцевого бюджету 50 млн. грн., що на 21,2 млн. грн. більше показника 2015 року. Фізичними особами – підприємцями сплачено 27,5 млн. грн., що на 9,6 млн. грн. більше січня – грудня 2015 року», - зазначає начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимир Перішков.

Зокрема, по м. Подільськ сплачено 7,2 млн грн., Балтському району –14,2  млн грн., Любашівському району – 11,2 млн грн., Ананьївському району – 9,1 млн грн.,   Подільському району –7,7 млн грн., Кодимському району – 8,8 млн грн., Окнянському району –  9,4 млн грн., Савранському району – 9,7 млн грн.  

За словами посадовця єдиний податок від суб’єктів малого бізнесу належить до таких податкових платежів, надходження яких стабільно і суттєво зростають та поповнюють місцевий бюджет.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку І та ІІ груп згідно статті 295 Податкового кодексу України сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

З 1 січня цього року фіксовані ставки платників єдиного податку змінились. Відтепер єдинники першої групи щомісячно сплачуватимуть 160 грн. єдиного податку (розмір прожиткового мінімуму на працездатну особу (1600 грн.) *10% (максимальна ставка єдиного податку для платників І групи). А для платників, що працюють на умовах другої групи єдиного податку, щомісячний розмір авансового внеску становить – 640 грн. (розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2017 р. (3200 грн. ) * 20 % (максимальна ставка єдиного податку для платників ІІ групи).

Платники третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

***

На оборону країни платники Котовської ОДПІ спрямували  25 мільйонів гривень

За 2016 рік платники податків Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області направили для сприяння обороноздатності України  25 млн. грн. військового збору. Це майже на 2,7 млн. грн. більше, ніж у 2015 році.

Зокрема, по м. Подільськ сплачено 4,8 млн грн., Балтському району – 5,6 млн грн., Любашівському району – 3,1 млн грн., Ананьївському району – 2,9 млн грн.,   Подільському району – 2 млн грн., Кодимському району – 2,2 млн грн., Окнянському району –  2,2 млн грн., Савранському району –2,1  млн грн.

Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи -резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів, крім заробітної плати інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться орендна плата, виграш в державну та недержавну грошову лотерею, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини та інші доходи. Ставка збору становить 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області