Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Мінімальна заробітна плата гарантована державою

Шановні громадяни!

З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить 3200 гривень (у погодинному розмірі – 19,34 гривні).

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України.

Всі роботодавці, які використовують працю найманих працівників, зобов’язані виплачувати заробітну плату у розмірі не нижчому за мінімальний.

Погоджуючись на виплату заробітної плати нижче мінімального рівня або неофіційне працевлаштування, робітник втрачає такі права, як оплачувані відпустки, соціальні страхові виплати та пенсійний стаж.

***

Тетяна Федченко: Громадяни, які здавали в оренду житло, мають задекларувати свої доходи

Про особливості цьогорічної деклараційної кампанії, категорії громадян, які повинні подати декларації, та доходи, які оподатковуються, розповіла заступник директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко в інтерв’ю газеті «Факти».

Так, за її словами, задекларувати свої доходи мають громадяни, які працюють найманими працівниками у роботодавців, наприклад, хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками тощо. Також прозвітувати про отримані прибутки мають люди, які здають своє житло в оренду фізичним особам.

«Податок сплачується під час здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. До речі, тут є нюанс: якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізособа – підприємець, то податковим агентом є саме орендатор. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець», – підкреслила Тетяна Федченко.

Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від здавання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.

Посадовець також зазначила, що не повинні подавати декларації особи, які протягом року продали не більше одного житлового будинку, квартири або їх частин, кімнати, дачного будинку, або земельної ділянки у розмірі, передбаченому законодавством для безкоштовної приватизації, за умови, якщо таке майно знаходилося у власності людини понад 3 роки.

До того ж не оподатковується продаж успадкованого майна.

«В інших випадках, коли людина все ж таки має сплатити податок на доходи з фізичних осіб під час продажу квартири, діє пільгова ставка 5%. Крім цього, вона має сплатити 1,5% військовий збір», – розповіла Тетяна Федченко.

Однак, як підкреслила посадовець, завірити договір купівлі-продажу нотаріус може лише при наявності оціночної вартості нерухомості та документу про сплату податку. Тому, після нотаріального завірення угоди податок вважається сплаченим і подавати декларацію громадянам не потрібно.

***

Застосування штрафних санкцій за сплату єдиного внеску на невідповідні рахунки

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє щодо застосування штрафних санкцій за сплату єдиного внеску на невідповідні рахунки повідомляє наступне.

Дія Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI „ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску.

Днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску, зокрема з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів (частина десята статті 9 Закону №2464).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464. а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина одинадцята статті 9 Закону № 2464).

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0.1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина десята статті 25 Закону № 2464).

***

Новини податкового законодавства

 

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області інформує що відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, крім окремих норм, зокрема (загальні питання):

-визначено функції Міністерства фінансів України (координація діяльності контролюючих органів, прогноз, аналіз надходження податків, зборів, платежів, видання узагальнюючих податкових консультації тощо);
-закріплено за районними податковими інспекціями виключно сервісні функції (сервісне обслуговування платників податків, реєстрація та ведення обліку платників податків, об'єктів оподаткування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб тощо). Функції контрольно-перевірочної роботи, погашення податкового боргу, розгляду справ про адміністративні правопорушення перенесено на обласний рівень;
-до 1 липня 2017 року передбачено розробку програмного забезпечення електронного кабінету (дозволить платникам податків листування з контролюючим органом в електронному вигляді - подавати та отримувати документи (податкову звітність, скарги, акти перевірок, заперечення на акт, довідки та інші документи));
-надано доручення Кабінету Міністрів України до 1 липня 2017 року  провести незалежний аудит баз даних та інформаційних ресурсів, що використовуються контролюючим  органами та визначити порядок контролю, в тому числі моніторингу, Міністерством фінансів України за адмініструванням контролюючими органами баз даних та інформаційних ресурсів;
-визначено поняття уповноважена особа контролюючого органу (посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій);
-встановлено вимогу оприлюднення на сайті ДФС плану-графіку документальних планових перевірок до 25 грудня року, що передує проведенню таких перевірок. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються Мінфіном;
-змінено порядок та вимоги до надання податкових консультацій (чинні з 01.04.2017):

зменшено строк безоплатного надання індивідуальних податкових консультацій за зверненням платників з 30 до 25 календарних днів;

запроваджено реєстрацію індивідуальних податкової консультації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на сайті ДФС;

надано можливість продовжувати строк  розгляду запиту до 10 днів.

***

До місцевих бюджетів надійшло майже 168 тис. грн. плати за  ліцензії

За січень 2017 року до місцевих бюджетів надійшла плата за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в сумі 167,5 тис грн.

Зокрема, по м. Подільськ сплачено 97 тис. грн., Балтському району –19,2 тис. грн., Любашівському району – 3 тис. грн., Ананьївському району – 25,9 тис. грн.,   Подільському району –1,8 тис. грн., Кодимському району – 19,1 тис. грн., Окнянському району –  1,5 тис. грн., Савранському району – 1,1 тис.  грн.  

Нагадуємо підприємцям I—III груп і юридичним особам III групи, що на спрощеній системі оподаткування з алкогольних напоїв можна торгувати лише пивом і столовим вином. Торгівля іншими видами алкоголю та сигаретами під забороною.

Щоб продавати пиво, вам потрібно отримати алкогольну ліцензію. А ось для роздрібної торгівлі столовим вином така ліцензія не потрібна (абз. 20 ст. 15 ЗУ №481, лист ДФС №24600). Визначити, що вино належить до класу столових, можна за інформацією на лицьовій стороні етикетки або на пляшці.

Строк дії алкогольної ліцензії — один рік, після закінчення цього строку потрібно отримувати нову. Останній день торгівлі за ліцензією — день, який передує кінцевій даті, зазначеній у ліцензії.

Якщо лише плануєте торгувати пивом у роздріб, майте на увазі, що для такої діяльності треба буде зареєструвати нові коди КВЕД, які мають бути внесені до реєстру платників єдиного податку:

·         47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;

·         47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах;

·         47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

У заяві поруч із кодом обов'язково треба написати «крім торгівлі тютюновими виробами», оскільки торгівля сигаретами на єдиному податку заборонена.

***

Понад 26 тисяч платників звернулися до Центрів обслуговування Подільської ОДПІ

Протягом січня п.р. до Центрів обслуговування платників  Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області  звернулося 26662платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні та  адміністративні  послуги, подавали податкову звітність.

Майже 1,5 тисяч адміністративних послуг надано платникам податків за січень 2017 року.

Серед найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків - 620;

реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку-  79,

книг обліку розрахункових операцій - 69,

 надання витягу з реєстру платників єдиного податку-  94, тощо.

З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Подільської ОДПІ та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на субсайті ГУ ДФС в Одеській області в розділі «Адміністративні послуги» та у Центрах обслуговування платників області. 

Платники м. Подільськ та Подільського  району можуть отримати довідки за телефоном  (04862) 2-56-75, платники Окнянського району (04633) 2-13-97, платники Кодимського району за телефоном (04867) 2-66-78, платники Балтського району (04866) 2-40-63, платники Любашівського району (04864) 2-14-34, платники Саранського  району (04865) 3-13-05, платники Ананьївського району (04863) 2-27-11.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області