Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Новини з податкової:

Платники податків Подільської ОДПІ перевищили минулорічні внески до зведеного бюджету більш ніж на 100 мільйонів гривень

За перший квартал 2017 року платники податків перерахували до зведеного бюджету близько 240 млн.  грн. За словами начальника Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимира Перішкова, минулорічні показники січня-березня перевищено більш ніж на 100 млн. грн.

Із загальної суми до держбюджету впродовж цього часу перераховано майже 100 млн. грн. податкових платежів. Місцеві скарбниці впродовж січня - березня 2017 року отримали понад  139 млн. грн. Порівняно з минулорічним приріст склав 61,6 млн. грн. та 47,5 млн. грн. відповідно.

Таке збільшення надходжень, керівник інспекції пояснює позитивною динамікою у сплаті основних бюджетоформуючих платежів, таких як податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю.

Як наголошує Володимир Перішков, сьогодні стабільності у надходженнях до бюджетів вдається досягати, насамперед, завдяки свідомому ставленню платників  до сплати податків у казну, підвищенню мінімальних зарплат, а також посиленню заходів із легалізації доходів.

***

В якому випадку дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню

Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області  повідомляють, що згідно пп..165.1.24, п.165.1, ст..165 Податкового Кодексу України не підлягають оподаткуванню доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. 

 Але, якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Нагадуємо, що триває кампанія декларування  громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року.  Останній день подання декларації – 03 травня 2017 року.

***

Особливості надання нерухомого майна в оренду фізичною особою-підприємцем

Чи може фізична особа-підприємець бути платником єдиного податку, якщо надає нерухоме майно в оренду як фізична особа і такий вид діяльності не зазначено в Реєстрі платників єдиного податку?

Згідно з пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м², нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м².

Водночас, нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, зареєстрованими суб’єктами господарювання.

Отже, фізичні особи-підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що надання ними в оренду нерухомого майна не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

Оподаткування доходу фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 Кодексу.

***

Роботодавці спрямували до зведеного бюджету більше 90 мільйонів гривень ПДФО

За січень-березень 2017 року працедавці на території обслуговування Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській областіперерахували до бюджетів усіх рівнів майже 90,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 29 мільйонів гривень більше торішнього показника.

 Зокрема, по м. Подільськ сплачено 27,1 млн. грн., Балтському району –16,2 млн. грн., Любашівському району – 9 млн. грн., Ананьївському району – 11 млн. грн.,   Подільському району – 6,5 млн. грн., Кодимському району – 7,7 млн. грн., Окнянському району –  7 млн. грн., Савранському району – 5,7 млн.  грн.

Про це повідомила перший заступник начальника Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Людмила Олійник.

У місцеві бюджети сплачено 67,4 мільйона гривень ПДФО.  Окрім того, 22,8 мільйонів гривень спрямовано до державного бюджету. Основними чинниками росту сплати ПДФО є підвищення законодавчо встановленого рівня оплати праці та детінізація  трудових відносин.

***

Платники Подільської ОДПІ спрямували на соціальні гарантії 89 мільйонів гривень ЄСВ

З початку року платники Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області перерахували до бюджету 89,3 млн. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з січнем-березнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 31 млн. грн, або на 53%.

Так по м. Подільськ сплачено 22,6 млн. грн., Балтському району –18,4 млн. грн., Любашівському району – 10,2 млн. грн., Ананьївському району –11 млн. грн.,   Подільському району –6,5 млн. грн., Кодимському району – 7,6 млн. грн., Окнянському району –  6,6 млн. грн., Савранському району – 6,4 млн. грн.

Зокрема, за підсумками березня поточного року на соціальні гарантії направлено 32,2 млн. грн. ЄСВ. Порівнюючи з минулорічним березнем надходження зросли на 13,2 млн. грн., або на 70%.

Серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Варто нагадати, що Законом України від 6 грудня 2016 року №1774 внесено низку змін  щодо нарахування та сплати підприємцями єдиного соціального внеску, які набули чинності 1 січня 2017 року.

***

Врахування пільги щодо сплати земельного податку при наданні в оренду земельних ділянок, споруд

Відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють, зокрема пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Згідно з п. 284.3 ст. 284 ПКУ якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПКУ).
Отже, юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Водночас якщо орган місцевого самоврядування прийняв рішення про надання пільг зі сплати земельного податку бюджетним установам, то у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) не сплачується.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області