Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Підсумки кампанії декларування доходів, отриманих громадянами у 2016 році

«З 1 січня 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року, яка тривала до 3 травня 2017 року. Декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян. За весь період декларування було проведено чимало заходів, що сприяли та забезпечували обслуговування громадян для добровільного та своєчасного подання ними декларацій. Були проведені зустрічі з платниками податків, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» по роз’ясненню актуальних питань щодо заповнення декларацій, сплати податку або отримання податкової знижки. Для зручності громадян в Центрах обслуговування платників Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області фахівцічергували у вихідні дні», - розповіла в.о. начальника Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Людмила Олійник.

За словами керівника, станом на 03.05.2017 року до Подільської ОДПІ подано 7687 декларацій про майновий стан і доходи, отриманих у 2016 році. Так, підбиваючи підсумки проведеної роботи, необхідно відмітити, що: по м.Подільськ подано 861 декларацію, Ананівському відділенню – 786, Любашівському відділенню -1300, Савранському відділенню 1477, Балтському відділенню – 1340, Кодимському відділенню -1586, Окнянському відділенню – 337. Загальна сума задекларованих доходів становить майже 106 млн.грн.

В основному 6784 громадян декларували доходи, що були отримані від продажу сільськогосподарської продукції, доходи отримані від спадщини – 519громадян, від здачі у найм нерухомого майна –27 громадян,  від продажу нерухомого майна – 82громадянина.

Крім того, 186 громадян декларували свої доходи з метою використання права на податкову знижку, передбачену Податковим кодексом України. Найчастіше використовують це право громадяни, які сплачують кошти закладам освіти за навчання та громадяни, які бажають повернути частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. За результатами проведених деклараційних розрахунків задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягала поверненню на розрахункові рахунки платників склала 296 тис. грн.

Бажаючі реалізувати право на отримання податкової знижки за підсумками минулого року можуть подавати декларації впродовж усього 2017 року. У разі, якщо платник до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься.

Також, Людмила Олійник зауважила, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня 2017 року, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

***

На яку адресу контролюючі органи надсилають фізичній особі податкові повідомлення-рішення про сплату земельного податку

Відповідно до п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Згідно з п. 286.1 ст.286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, що порядок обчислення орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовуються відповідно до вимог ст.ст. 285 - 287 ПКУ (п. 288.7 ст. 288 ПКУ).

Відповідно до п. 4 Порядку подання інформації про платників податків, об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2011 року № 1386 зі змінами, Держгеокадастр та Мін’юст подають щомісяця до 10 числа, а також на запит територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки або ДФС інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю та єдиного податку

Отже, контролюючі органи надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату земельного податку і орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності на податкові адреси (адреси проживання) фізичних осіб.

Інформацію, необхідну контролюючим органам для обчислення і справляння плати за землю, зокрема місце проживання землевласника або землекористувача, надають Держгеокадастр та Мін’юст.

***

Бізнес Подільської ОДПІ направив на соціальні виплати більше 123 мільйонів гривень ЄСВ

У січні-квітні поточного року суб’єкти господарювання Подільської області ГУ ДФС в Одеській області направили на соціальні виплати 123,3 млн грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В порівнянні з січнем-квітнем минулого року бюджет додатково отримав 44,5 млн грн.

Так, по м.Подільськ сплачено - 31 млн грн.., Ананівському відділенню – 15,1 млн грн., Любашівському відділенню - 14,1 млн грн.., Савранському відділенню - 8,9млн грн.., Балтському відділенню – 25,6млн грн., Кодимському відділенню – 10,6 млн грн., Окнянському відділенню – 9,1 млн грн.

Таких результатів надходжень ЄСВ вдалося досягти завдяки постійній цілеспрямованій роботі з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці, - зазначив заступник начальника Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Сергій Бурдей ний.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

***

Податкові консультації та наслідки їх застосування

Згідно з пунктом 53.1 статті 53 Податкового кодексу України, не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована.

Звертаємо увагу, що до індивідуальної податкової консультації вказані положення застосовуються за умови, що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

У випадку, коли роз’яснення, наведені у індивідуальній податковій консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої податкової консультації.

Платник податків або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом.

***

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області