Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

 

Новини з податкової:

Термін сплати транспортного податку - кінець серпня

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Згідно п.267.4 ст.267 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен такий легковий автомобіль Обчислення суми податку з об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум транспортного податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку органом фіскальної служби за місцем його реєстрації до 1 липня року звітного року.

Сплачується транспортний податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Крім цього, фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою органів фіскальної служби за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, орган фіскальної служби проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє вважається скасованим.

Довідково: наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2017 р. № 583, який  набув чинності 21.07.2017 року, внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 16 червня 2015 року № 563. Зокрема, форму відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування (форма Л), викладено у новій редакції.

Крім того, постановою КМУ від 21.06.2017 року №428 внесені зміни до постанови КМУ 18.02.2016 р. №66 в частині методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

****

ПлатникамПДВ: податкові накладні блокуються за оновленими критеріями

Наказом Мінфіну  від 21.07.2017 р. №654 внесені зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПНРК) в ЄРПН. Нагадаємо, що попередня редакція Критеріїв була викладена в наказі Мінфіну від 13.06.2017 р. №567.

Починаючи з 12 серпня податкові накладні блокуються за оновленими критеріями.

Зокрема, пункт 6.1 Критеріїв викладений в новій редакції, а сааме: «обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПНРК, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється)». Тобто, якщо в попередній редакції різниця визнавалася між обсягом постачання та обсягом придбання, то згідно зі змінами визначатиметься між обсягами придбання та постачання.

При обрахунку обсягу постачання будуть враховуватися не тільки податкові накладні, але й розрахунки коригування до них. Також в розрахунку різниці не будуть враховуватися обсяги придбаних товарів за звільненими від ПДВ операціями.

Варто звернути увагу на зміни в пункті 2 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

 

Так, письмові пояснення та копії документів, зазначені у цьому Переліку, платник податку має подавати до контролюючих органів лише в електронному вигляді.

***

Актуальні питання з податку на нерухоме майно

 Подільська ОДПІ ГУ ДФС в деській області надає повідомляє що платниками податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ставки податку встановлено рішенням сесії Подільської міської ради у розмірі 2% від мінімального розміру зарплати на 1 січня 2016 року  за кожний кв.метр або його перевищення, а саме: 27,56 грн за 1 кв.метр житлової нерухомості (1378 грн.*0,2%=27,56 гривні).

При розрахунку податку на нерухоме майно за 2016 рік, якій сплачується в 2017 році, зменшено розмір пільги, яка дозволяє не сплачувати цей податок в межах загальної площі об’єкта житлової нерухомості в порівнянні з попереднім роком:

- для квартир – з 80 м кв. до 60 м кв.

- для будинків – з 150 м кв. до 120 м кв.

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості з 230 м кв. до 180 м кв.

Пільга фізичним особам не застосовується, якщо об’єкт житлової нерухомості використовується власником з метою одержання прибутку, а саме: надання квартир в оренду або використання їх в підприємницькій діяльності.

За наявності у власності платника податку об’єкта житлової нерухомості загальна площа яких перевищує 300 кв.м. для квартир та 500 кв.м. для житлових будинків сплачується фіксований розмір податку - 25000 грн один раз на рік за кожний такий об’єкт.

Зокрема, вимогами п.266.4 ст.266 Податкового  кодексу України передбачені пільги зі сплати даного податку та п.266.2 ст. 266 визначені об’єкти, які не підлягають оподаткуванню.

***

 

Платники Подільської ОДПІ перерахували 234 млн гривень єдиного соціального внеску

Протягом січня-липня 2017 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склало 233,9  млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 84,6 млн. гривень.

Із загальної суми надходжень у липні поточного року надійшло 34 млн. гривень єдиного соціального внеску.

Нагадуємо, у зв’язку з підвищенням з 1 травня 2017 року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 1684 грн., зросла максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок. На сьогодні її розмір становить 42 100 грн. (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений в місяці нарахування доходу). Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня ц.р. він становить 9262 грн. (42 100 грн. х 22%) або 3540,61 грн. (42 100 грн. х 8,41% при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа).

Без змін залишився розмір мінімального страхового внеску для платників єдиного податку 2 і 3 груп, самозайнятих осіб, ФОП на загальній системі оподаткування (704 грн.) та для платників єдиного податку 1 групи (352 грн.).

 

 

Сектор організації роботи Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області