Податкова знижка за навчання: витрати без обмежень
Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.
Ця норма скасувала обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження щодо навчального періоду, за який здійснено таку сплату.
При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).
За результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.
Громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2018 року (включно).
***
Граничний розмір, який дозволяє у 2018 році застосовувати податкову соціальну пільгу становить - 2470 гривень
Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадують, розмір податкової соціальної пільги безпосередньо залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.
Оскільки, прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року, згідно із прийнятого держбюджету на 2018, становить 1762 гривень. Так, відповідно податкова соціальна пільга має наступний розмір: 100% - 1762 х 0,5 = 881 грн; 150% - 1321,50 грн.; 200% - 1762 грн.
Слід знати, податкова соціальна пільга у 2018 році, як і раніше, застосовується до доходу у вигляді зарплати, a також прирівняних до неї виплат, якщо розмір такого доходу не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року, помноженого нa коефіцієнт 1,4 та округленої до найближчих 10 грн.
Тобто максимальний розмір зарплати, до якого може бути застосована звичайна податкова соціальна пільга у 2018 році - 2 470 грн. (1762 грн. х 1,4).
***
Запрошуємо репетиторів до декларування доходів
Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області запрошує вчителів, які минулого року надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, зареєструватися, а також включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до територіальних органів ДФС декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік. Зробити це слід до 2 травня включно поточного року за місцем своєї податкової адреси.
Доходи від надання репетиторських послуг оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором 1,5%.
До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.
Подати декларацію про майновий стан і доходи можна як у паперовому вигляді, так і засобами сучасних інформаційних технологій.
***
Платники Подільської ОДПІ сплатили майже 35 млн грн. єдиного соціального внеску
За січень 2018 року платниками податків Подільської ОДПІ ГУ ДФС. в Одеській області забезпечено збір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 34,8 млн грн.
Так по м.Подільськ сплачено – 8,7 млн грн.., Подільському району – 2,6 млн грн., Ананівському відділенню – 4,1 млн грн., Любашівському відділенню - 4,2 млн грн., Савранському відділенню - 2,5 млн грн.., Балтському відділенню – 7,1 млн грн., Кодимському відділенню – 2,9 млн грн., Окнянському відділенню – 2,6 млн грн.
Також нагадуємо, що з 1 січня 2018 року звільнятимуться від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:
- отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах);
- отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах);
- отримують пенсію зі зниженням віку (у тому числі на пільгових умовах);
- є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
- досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Більш детально про законодавчі норми звільнення від сплати єдиного внеску та на яких осіб не поширюється пільга зі сплати йдеться у листі ДФС України від 19.01.2018 №1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».
Сектор організації роботи
Подільської ОДПІ
ГУ ДФС в Одеській області