Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

Подільська ДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

¨ від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

¨ виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

¨ від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;

¨ у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

***

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надають роз’яснення щодо застосування пільги зі сплати земельного податку. Від сплати податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб вищезазначених, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

 Якщо фізична особа, яка звільнена від сплати земельного податку, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Якщо до 01 травня 2018 року фізична особа не подала до контролюючого органу таку заяву, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2017 році).

У разі подання заяви про самостійне обрання/заміну земельних ділянок для застосування пільги після 01 травня 2018 року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (базового) періоду.

***

Особливості адміністрування рентної плати за спеціальне використання води у 2018 році

 

Законом України від 21.12.2016 №1797-VII внесено зміни до п.255.1 ст.255 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата).

Так, з 01.01.2018 обов'язок платника з Рентної плати покладено на суб'єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (ч.3 ст.42 Водного кодексу України).
Види використання води, визначені у п.255.4 ст.255 ПКУ, за які не справляється Рентна плата, стосуються виключно вторинних водокористувачів, які з 2018 року не є платниками рентної плати.

З 2018 року норма п.255.3 ст.255 ПКУ визначатиме об'єкт оподаткування Рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки, наприклад, очищення або оброблення до встановлених для відповідного водного об'єкта нормативних вимог споживання.

Крім того, Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII внесено зміни до ст.255 ПКУ та збільшено на 16,8 відсотків (порівняно з діючими у 2017 році) ставки Рентної плати, які застосовуються при обчисленні податкових зобов'язань з Рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 році.

Платники Рентної плати складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.08.2015 №719 (із змінами і доповненнями), та подають їх до органів фіскальної служби за місцезнаходженням водних об'єктів або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів

води, отриманих шляхом забору з таких водних об'єктів.

 

***

Платниками податків Подільської ОДПІ до місцевих бюджетів сплачено понад 14 мільйонів гривень єдиного податку

У січні цього року до місцевих бюджетів від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування та знаходяться на обліку в Подільській ОДПІ, надійшло 14,4 млн грн. єдиного податку. Підприємці сплатили 4,9 млн грн. цього податку, юридичні особи – платники єдиного податку – 9,5 млн грн.

Загалом у місцевий бюджет міста Подільськ забезпечено надходження єдиного податку в сумі 1,1 млн грн , місцеві скарбниці Подільського району отримали 1,7 млн грн.., Балтського району – 3,5 млн грн., Ананьївського району – 1,8 млн грн., Любашівського району – 2,2 млн грн., Кодимського району – 1,5 млн грн., Савранського району – 1,3  млн грн., Окнянського району -1,4 млн грн.

Зокрема, починаючи з 2018 року для фізичних осіб-підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування І групи, ставка єдиного податку встановлена в розмірі  від 1% до 10% розміру прожиткового мінімуму,  максимальна сума податку становить 176,2 грн. на місяць, для ІІ групи, ставка податку встановлена в розмірі 10% - 20 %  відмінімальної заробітної плати,максимальна сума податку становить 744,6 грн.

 

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

 ГУ ДФС в Одеській області