Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

До уваги платників податку на додану вартість

 Повідомляємо про повторне  проведення черги заходів щодо мінімізації впливу окремих помилок, допущених платниками при відображенні у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, порядок застосування якого визначався статтею 209 (крім пункту 209.18 цієї статті) та окремо – пунктом 209.18 статті 209розділу V Податкового кодексу України  і який був діючим до 01 січня 2017 року.

Механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних, роз’яснено у листі ДФС від 26.02.2018 № 5715/7/99-99-15-03-02-17.

***

Скористатись правом на податкову знижку можна до кінця року

Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляють, що з 01.01.2017 р. набрав чинності Закон № 1797, яким внесено зміни, зокрема, до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу, згідно з яким платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Тобто з 01.01.2017 р. скасовано обмеження щодо суми коштів та обмеження щодо навчального періоду, за який здійснено таку сплату, а враховуватимуться фактично понесені платником податку витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу такого платника, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу (пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Отже, за результатами 2017 р. платник податків має право скористатися податковою знижкою за фактично понесеними витратами за навчання незалежно від того, за який період навчання здійснено такі витрати.

***

Щодо декларування іноземних доходів

Подільська ОДПІ нагадує громадянам, що з 1 січня 2018 року  триває Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року.

Відповідно до норм Податкового кодексу обов’язок щодо подання декларації виникає при отриманні протягом 2017 року, зокрема: іноземних доходів (громадянами України); доходів з джерелом їх походження в Україні та іноземних доходів, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України.

Декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до податкової інспекції за місцем податкової адреси платника податку (місцем проживання) до 1 травня поточного року.

Звертаємо увагу, що при заповненні декларації платники повинні розрахувати податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (за ставкою 18 %) та військового збору (за ставкою 1,5 %).

При цьому, платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Але це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано дохід, довідки про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка має бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкових зобов’язань, зазначених у поданій нею декларації.

***

Яка сума нецільової благодійної допомоги у 2018 році не включається до оподатковуваного доходу?

Відповідно до ст.170 Податкового кодексу (ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку на доходи фізичних осіб протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 році – 1930 грн, у 2017 році – 2240 грн, у 2018 році – 2470 грн).

Водночас, положення ст.170 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п.165.1.47 п.165.1 ст.165 ПКУ.

***

За послугами до Центрів обслуговування платників Подільської ОДПІ звернулося понад 60 тисяч громадян

З метою забезпечення комфортних умов для платників податків в Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області функціонують центри обслуговування платників, в яких надаються адміністративні, консультативні та інформаційні послуги.

За словами начальника відділу обслуговування платників Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валентини Синькоз початку року до центрів Подільської ОДПІ звернулось 55983 осіб, надано 4707 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними адміністративними послугами є видача громадянам карток платників податків, внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - 1992 послуга, видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків –1878,  надання витягу з реєстру платників єдиного податку 208, та реєстрація книг обліку розрахункових операцій –191послуга.

Водночас нагадуємо, що триває кампанія декларування доходів громадян за 2017 рік, і в центрах обслуговування платників Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надається консультаційна допомога в заповненні та поданні декларацій про майновий стан і доходи. Фахівці Подільської ОДПІ забезпечують якісне і швидке надання усього спектру адміністративних та інформаційно-комунікаційних послуг.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області