Правила реєстрації податкової накладної у вихідний чи святковий день
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року№ 341) зі змінами і доповненнями передбачено, що операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.
Довідково: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 101)
****
Підвищено розмір прожиткового мінімуму
Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що з 1 липня 2018 року встановлено нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць: з 1 липня − 1777 грн, з 1 грудня − 1853 гривні.
Для основних соціальних і демографічних груп населення встановлюються такі показники:
- для дітей віком до 6 років: з 1 липня −1559 грн; з 1 грудня − 1626 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня − 1944 грн; з 1 грудня − 2027 грн;
- для працездатних осіб: з 1 липня – 1841 грн; з 1 грудня − 1921 грн;
- для осіб, які втратили працездатність: з 1 липня − 1435 грн; з 1 грудня − 1497 гривень.
Мінімальна заробітна плата на 2018 рік складає у місячному розмірі – 3723 грн, у погодинному розмірі − 22,41 гривень.
Нагадаємо: розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення та розмір мінімальної заробітної плати встановлено Законом України від 7 грудня 2017 року № 2246 «Про державний бюджет України на 2018 рік».
****
Форму Запиту на отримання публічної інформації змінено!
Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області звертає увагу, що 26червня 2018 набрав чинності Порядок організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації та Форми для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 04.05.2018 №468 (далі - Наказ).
Наказом удосконалено Форму для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби, в якій передбачено можливість обрання запитувачем способу отримання інформації (документів) на запит на отримання публічної інформації шляхом проставлення у такому запиті відмітки «ознайомлення з документами в спеціальному місці розпорядника інформації».
Визначається порядок відшкодування витрат на копіювання та/або друк документів, що надаються за запитом на отримання публічної інформації, розпорядником якої є органи ДФС. Орган ДФС надає за вимогою запитувача 10 перших сторінок документа безкоштовно одночасно з повідомленням про необхідність відшкодування витрат на виготовлення копій решти документів, крім документів, якщо вони надаються на вимогу запитувачу виключно на електронну пошту.
Нагадаємо: запит на інформацію подається в усній чи письмовій формі, особисто від запитувача або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, факсом, телефоном - на вибір запитувача. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем.
****
Сплачуєш єдиний соціальний внесок- маєш страховий стаж
Згідно зі статтею6 Закону України від 08липня 2010року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок, а також подавати обов'язкову звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Згідно частини першої статті24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Пунктом 3 частини першої статті 1 Закону № 2464 визначено, що застрахована особа – це фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.
Пунктом 4 частини першої статті 4 Закону № 2464 фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, визначені платниками єдиного внеску.
При цьому навіть у разі якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, то такий платник зобов’язаний сплатити суму єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Звертаємо увагу, що несплата (не подання обов'язкової звітності) з єдиного внеску відповідно призводить до відсутності у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування даних щодо зарахованого страхового стажу для призначення пенсії.
Для уточнення порядку сплати та подання звітності з єдиного внеску рекомендуємо користуватись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом ІДД ДФС за адресою: http://zir.sfs.gov.ua або звертатись до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Інформацію щодо зарахування періодів роботи до страхового стажу можна отримати в електронному вигляді, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua, або особисто звернувшись до органу ПФУ
****
Завдяки платникам податків північного регіону Одеської області надходження до бюджетів склали майже 547 мільйонів гривень
За перше півріччя цього року платники Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області забезпечили збір платежів до бюджетів усіх рівнів на суму 546,6 млн гривень. Це на 70,1 млн грн перевищує показники першого півріччя 2017 року.
Зокрема, до державного бюджету надійшло 177,6 млн грн, що на 867,4тис. грн перевищує надходження січня-червня минулого року.
Серед ключових складових у структурі надходжень до держбюджету є: податок на додану вартість – його надійшло 75,5 млн грн; податок з доходів фізичних осіб- 69,8 млн.грн, що на 16,2 млн грн. більше, ніж торік.
Крім цього, платники спрямували до держбюджету військового збору 18,8 млн.грн. та 9,6 млн грн податку на прибуток.
Надходження до місцевих бюджетів у першому півріччі 2018 року перевищили 368 тис.грн., а це на 69,2 тис.грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Серед усіх надходжень майже 208 млн грн – це податок на доходи фізичних осіб. Крім цього, місцеві бюджети отримали 47,3 млн грн єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва та майже 4,0 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.