Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

 
   

 

 26.041

 


Рубрика “Правовий порадник”

 

висвітлення  позитивної практики правової допомоги людям

в Котовському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Вирішення питання про позбавлення батька дитини батьківських прав за ухиляння від виконання батьківських обов’язків

      Згідност. 150 СК України батьки зобов'язанні займатись вихованням дитини. При цьому передача на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язків батьківського піклування щодо неї.

У відповідності з ч.4 ст.155 СК України ухилення кого-небудь із батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

У відповідності з ч.2 ст.157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні.

Відповідно до ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини. Стаття 164 СК України містить перелік підстав для застосування до винної особитакого виду відповідальності як позбавлення батьківських прав.

Ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками.

Така сама правова позиція викладена і у Постанові Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 року.

Позовна заява в порядку статті 164 СК України подається до суду за місцем проживання позивача.

Приклад позитивного вирішення зазначеної проблеми за допомогою

 Котовського місцевого  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

          До Котовського місцевого центру  звернулася місцева жителька з питанням  позбавлення батьківських прав батька її доньки.

        Отримавши від Центру доручення, адвокат склав та подав позов до суду про позбавлення батьківських прав за невиконання батьківських обов’язків батька дитини  з одночасним клопотанням щодо звільнення позивача від сплати судового збору, враховуючи важкий матеріальний стан клієнтки.

       В судовому засіданні, адвокат та клієнт підтримали свою правову позицію, відповідач на судове засідання не з’явився, але надіслав заяву про розгляд справи без його участі та одночасно заявив про визнання позову.

       Адвокат в судовому слуханні зазначив, що навіть якщо батьки розлучені, участь у вихованні своєї дитини є обов’язком покладеним на кожного з батьків, як матері так і батька. Цей обов’язок закріплено статтею 150 Сімейного кодексу України. Враховуючи, що батько дитини всіляко ухиляється від виконання свого батьківського обов’язку з виховання дитини, не провідує її, не сплачує аліменти, тому є всі законні підстави для позбавлення його батьківських прав.

          Позов також був підтриманий представником органу опіки та піклування виконавчого комітету Котовської міської ради.

      Окрім того під час судового слухання справи свою думку висловила і сама дитина, яка в судовому засіданні підтвердила, що від самого народження не знає свого батька і жодного разу його не бачила.

       З’ясувавши правові позиції сторін, оцінивши подані сторонами докази, Котовський міськрайонний суд  задовольнив позовну заяву та виніс рішення, яким позбавив відповідача батьківських прав відносно його малолітньої дитини. Крім того, суд зобов’язав стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті  судового збору.

Довідково.

     Реалізувати своє право на отримання безоплатної правової допомоги можна звернувшись до Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою:

          Одеська область. м. Котовськ, вул. 50 років Жовтня, 194а

          тел. 04862 3-07-34; 04862 3-06-56

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net