Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

Переселенка з Донеччини отримала можливість оформлення спадщини завдяки працівникам безоплатної правової допомоги

            У мешканців тимчасово окупованих територій України часто виникають проблеми при реєстрації народження дитини чи смерті рідних та близьких. В подальшому відсутність важливих документів є перешкодою для отримання різного виду допомоги чи оформлення спадщини, оскільки документи, які видають на окупованих територіях, не мають юридичної сили та не визнаються на території України.

            З питанням встановлення факту смерті чоловіка на тимчасово окупованій території України - в місті Макіївка Донецької області звернулася до Балтського бюро правової допомоги Подільського місцевого центру з надання БВПД 77-річна жителька Балтського району. Встановлення факту смерті чоловіка їй було необхідне для реєстрації смерті чоловіка на території України, так як відсутність  свідоцтва про смерть чоловіка унеможливлювала процедуру  оформлення спадщини.

            За отриманням свідоцтва про смерть свого чоловіка пенсіонерка звернулась у районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області. Там їй було відмовлено у державній реєстрації смерті її чоловіка, оскільки нею для підтвердження факту смерті було пред'явлено документ, який не відповідає законодавству України,  так як він був виданий на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

            Головний спеціаліст Балтського бюро правової допомоги Руслан Москаленко надав пенсіонерці правову консультацію стосовно її питання та прийняв звернення щодо надання їй безоплатної вторинної правової допомоги   для встановлення факту  смерті її чоловіка на тимчасово окупованій території України.

            За дорученням Подільського місцевого центру з надання БВПД №754 від 03.11.2017 року головний спеціаліст Балтського бюро правової допомоги Руслан Москаленко підготував до Балтського районного суду заяву про  встановлення факту смерті чоловіка на тимчасово окупованій території України, а разом з нею – належні докази.

            В судовому засіданні заявниця та її представник за дорученням — Руслан Москаленко заявлені вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

            Суд встановив, що пенсіонерка разом з чоловіком вимушені були переселитися з м. Макіївка Донецької області України до с. Чернече Балтського району Одеської області у зв'язку з подіями, що відбуваються на окупованих територіях Донецької області. У березні 2017 року подружня пара переселенців була взята на облік, як внутрішньо переміщені особи.

            У зв'язку з тим, що на початку червня 2017 року стан здоров'я чоловіка погіршився, а його лікуючий лікар працює в м. Макіївка Донецької області України, то для отримання медичної допомоги подружжя виїхало до свого попереднього місця проживання. На жаль, лікування позитивних результатів не дало і 08 жовтня 2017 року чоловік помер і був похований в м. Макіївка Донецької області України.

            Дослідивши матеріали справи, заслухавши заявницю, її представника,  свідків, судом було з'ясовано всі фактичні обставини справи.

            Відповідно до ст.. 257-1 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною  Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

            Враховуючи, що заявниця не має можливості отримати свідоцтво про смерть свого чоловіка, тому як свідоцтво про смерть видане на тимчасово окупованій території, визначення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України відповідно до ст. 257-1 ЦПК Українивстановлює суд, то рішенням Балтського районного суду №71044053 від 12 грудня 2017 року заяву задоволено та встановлено факт смерті її чоловіка, померлого 08 жовтня 2017 року на тимчасово окупованій території в м. Макіївці Донецької області, Україна, у віці 86 років.

            Ухвалене судом рішення  підлягає негайному виконанню, невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.

            Таким чином, завдяки кваліфікованій допомозі представника за дорученням Подільського місцевого центру з надання БВПД головного спеціаліста Балтського бюро правової допомоги Руслана Москаленка заявниця в короткий термін отримала можливість встановити факт смерті чоловіка на тимчасового окупованій території України, на підставі якого вона зможе зареєструвати вказаний факт і в подальшому розпочати процедуру оформлення спадщини.

            За правовими консультаціями та роз'ясненнями можна звернутися до Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Подільськ, вул. Соборна, 194-а.

Телефон: (04862) 3-07-34, (04862) 3-06-56.

            Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net