Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

Категорія: Подільське районне управління ГУ ДПСС в Одеській області Створено: Середа, 12 грудня 2018 Останнє оновлення: Середа, 12 грудня 2018 Опубліковано: Середа, 12 грудня 2018 Автор: Начальник Подільського районного управління С.В.Овсяницький

Дерпродспоживслужба Подільського району повідомляє.

 

   За жовтень – листопад місяці в Подільському районі склалась неблагополучна епідситуація із захворюваністю на вірусний гепатит А. Зареєстровано спалах вірусного гепатиту А в Новоселівській ЗОШ І-ІІІ ст.., де захворіло семеро дітей. Також реєструється захворюваність серед жителів с. Новоселівка.

   Гепатит А, який дехто більше знає як "хвороба Боткіна" чи жовтуха – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним шляхом через їжу або воду, забруднену інфікованими випорожненнями. Також хвороба передається контактно-побутовим шляхом при тісному контакті з хворим та недотриманні правил особистої гігієни.

   У більшості випадків захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, особливо – у дітей до 6 років.

   Джерелом  інфекції є хвора людина з  будь-якими формами захворювання.

   Інкубаційний період – 7-50 днів  (в середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

    Симптоми:

- гарячка (перші 3 дні хвороби);
- слабкість;
- зниження апетиту;
- жовтяниця (жовтіє шкіра і склери ока, темніє сеча, кал знебарвлюється);
- нудота, блювання;
- біль та відчуття важкості у правому підребер’ї;

Своєчасна діагностика вірусного гепатиту А часто утруднюється, у зв’язку із маскування хвороби під ГРВІ.

    Профілактика:

Найефективнішим способом попередження гепатиту А є вакцинація, яка захищає людину від інфікування протягом усього життя. Також важливо ретельно мити руки, овочі та фрукти, правильно готувати їжу та вживати доброякісну питну воду .

111122

Перегляди: 263