Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gor@podilsk.odessa.gov.ua

                                 Про захисні споруди цивільного захисту міста,

                                             радіаційний та хімічний захист

 

 

Захисні споруди цивільного захисту являються колективними засобами захисту і призначені для укриття населення від засобів масового ураження в особливий період та надзвичайних ситуацій у мирний час. До них відносяться сховища та протирадіаційні укриття (ПРУ)

На території міста числяться 2 сховища та 11 ПРУ.

При цьому, якщо сховища забезпечують захист від бомбових ударів, бактеріальних(біологічних) засобів, від отруйних речовин, радіоактивних продуктів, високих температур, продуктів горіння, то протирадіаційні укриття призначені для захисту людей від впливу іонізуючого випромінювання при радіоактивному забрудненні місцевості.

І сховища і протирадіаційні укриття допускають безперервне перебування в них до двох діб.

Захисні споруди числяться на балансі та розташовані:

Сховища:

- відділкової лікарні ст.Котовськ - окремо розташована споруда на території;

- міськвиконкому - у дворі прокуратури (пр.-т Котовського,10)

Протирадіаційні укриття:

- Котовської міської лікарні - в підвальному приміщені лікарні:

- Ліквідаційної комісії ЗАТ "Котовський м’ясокомбінат" - в підвальному приміщені      

   адмінбудинку м’ясокомбінату;

- ВАТ "Котовське зернопереробне підприємство"- на території підприємства;

- КО "ККУЖФ та КМ"- у підвальному приміщені:

       житлового будинку по вул. Калініна, 111а.

       житлового будинку по вул. Комсомольській, 121

- Котовської гімназії - у підвальному приміщені школи;

- Котовського технічного ліцею - напівпідвальне приміщення;

- ЦТПЗ №15 Одеської філії ПАТ "Укртелеком"- окремо розташоване приміщення;

- Управління культури - у підвальному приміщені будинку культури;

- КП "Котовський міський ринок" - у підвальному приміщені рибного корпусу

- Бізнес - центр "Приморьє", відділення №7 "Імексбанку"-у підвальному приміщені будівлі.

Крім того майже всі житлові будинки, що знаходяться в управлінні КО "ККУЖФ та КМ" та кооперативів мають підвальні приміщення, які успішно можуть бути використані для захисту від пагубного впливу високих рівнів радіації.

Ні на території міста, ні в радіусі більше 50 кілометрів не існує об’єктів радіоактивної чи хімічної небезпеки (атомних електростанцій, підприємств, що використовують радіоактивні речовини, хімічно-небезпечних об’єктів, тощо), а тому ймовірність загрозливого підвищення рівнів радіації чи концентрації отруйних речовин мізерна. Але через місто проходять автомобільні та залізничні шляхи сполучення, по яким можуть перевозитись такі речовини і в разі аварій наслідком може бути хімічне або радіоактивне забруднення території.

Найбільш ймовірними хімічно-небезпечними речовинами, які перевозяться та які,в разі аварії можуть створювати небезпеку, являються аміак та хлор.

Що стосується аміаку, то слід пам’ятати, що аміак - це летюча речовина і досить швидко випаровується. Тому будучи в квартирі (будинку) в такому разі слід швидко закрити вікна та квартирки (герметизувати приміщення), не виходити з приміщення, включити наявні засоби інформації (радіо, телевізор) та прослухати інформацію про те що сталося та що робити.

Хлор важчий за повітря і заповнює низини, заглиблення. Тому ховатись в разі забруднення території хлором в заглиблених укриттях(підвалах) не слід, а, як і у випадку з аміаком, герметизувати приміщення та перечекати до зниження концентрації небезпечних речовин до допустимих.

Якщо ж ви опинились в зоні хімічного зараження, то потрібно якнайшвидше вийти із зони зараження, рухаючись перпендикулярно (поперек) напряму вітру.

В разі значного радіоактивного або хімічного зараження території міста та виникнення в зв’язку з цим загрози життю громадян передбачається евакуація населення в безпечні райони на території Котовського району, а в особливий період - в інші області.

     Для захисту органів дихання у випадку тимчасового знаходження на зараженій території слід використовувати індивідуальні засоби захисту: протигази, респіратори, ватно - марлеві пов’язки, тощо. Найкращим індивідуальним засобом захисту являється протигаз оскільки надійно захищає органи дихання і шкіру лиця від хімічно - небезпечних речовин. Але в зв’язку з тим, що протигази, вироблені тридцять і більше років тому, перевершили гарантовані терміни використання, то надійність захисту з їх використанням невідома. Респіратори здатні захистити органи дихання від радіоактивного пилу та крапель хімічно - небезпечних речовин. Ватно - марлеві пов’язки виготовляються самостійно і їх використання зменшує концентрацію парів хімічно-небезпечних речовин що попадають в органи дихання та затримує радіоактивний пил.

В.П.Каменецький,

начальник відділу з питань надзвичайних

ситуацій та цивільного захисту населення