Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

У К Р А Ї Н А

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

КОТОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Р І Ш Е Н Н Я

Про хід виконання «Програми благоустрою,

упорядкування та санітарного оздоровлення

міста Котовська на 2011рік»

         Заслухавши доповідь начальника управління комунального господарства та будівництва міської ради Школьнікова О.Р. «Про хід виконання «Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовська на 2011рік» та співдоповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коваля С.О., виконавчий комітет міської ради відмічає, що станом на червень 2011 року управлінням комунального господарства та будівництва, міської ради, комунальними та житлово-комунальними підприємствами проведено значну роботу з реалізації заходів Програми.          

        Разом з тим, з метою забезпечення та підтримання належного рівня благоустрою і санітарії необхідно посилити контроль за недопущенням порушень санітарних норм мешканцями міста в напрямку поводження з відходами, вживати більш жорсткіші заходи адміністративного впливу до порушників, проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо підтримання належного санітарного стану на прибудинкових територіях.

        Керуючись п.п.1 п.а. ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, виконавчий комітет Котовської міської ради

В И Р І Ш И В :

  1. 1.Інформацію про хід виконання «Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовська» прийняти до відома.
  1. 2.Управлінню комунального господарства та будівництва міської ради (Школьніков О.Р.):

-         Посилити контроль за реалізацією заходів Програми, направлених на покращення санітарного стану та благоустрою міських територій через збільшення кількості рейдів санітарної комісії;

-         Продовжити щотижневі рейдові перевірки дотримання графіків вивезення ТПВ від населення міста;

-         Контролювати роботу комунальних та інших підприємств, закріплених у Програмі, як відповідальних за зачищення та ліквідацію місць безладного накопичення сміття;

-         Вживати заходів щодо недопущення загромадження міських територій будівельними матеріалами та конструкціями з притягненням винних у загромадженні осіб до адміністративної відповідальності та організовувати вилучення таких матеріалів силами комунальних підприємств міста.

  1. 3.Комунальній організації «Котовськ - благоустрій» (Мельник П.Є):

-         Організувати та провести до настання осіннього періоду роботи з покращення стану   особливо небезпечних дільниць вулиць та вулиць з ґрунтовим покриттям шляхом грейдерування;

-         Продовжити роботи з розчищення та упорядкування лотків для відведення дощових і ґрунтових вод по вулицям міста;

-         Регулярно здійснювати покос трави та бур’янів на вулицях міста та на інших закріплених територіях;

-         Забезпечувати вивезення негабаритних відходів від населення міста, згідно з затвердженим у Програмі Порядком;

-         В термін до 10.07.2011 року встановити в місцях безладного накопичення сміття попереджувальні таблички з визначенням адміністративної відповідальності за викидання відходів у невстановлених місцях;

-         Продовжити роботи з видалення аварійних та сухостійних зелених насаджень на міських територіях.

  1. 4.Комунальній організації «ККУЖФКМ» (Сапожинський В.Г.):

-         Посилити контроль за дотриманням належного санітарного стану та благоустрою будинків і прибудинкових територій домоуправлінь та ОСББ;

-         В термін до 01.08.2011 року організувати проведення інвентаризації елементів благоустрою, розташованих на територіях багатоквартирної житлової забудови домоуправлінь та ОСББ з подальшим інформуванням УКГБ міської ради.

  1. 5.Зеленому господарству КВЕП «Котовськводоканал» (Кашульський В.П.):

-         В термін до 01.08.2011року провести інвентаризацію зелених насаджень у парку та скверах міста та надати до УКГБ міської ради пропозиції щодо заміни застаріли та аварійних зелених насаджень;

  1. 6.Комунальній організації «Компанія «Горсвет»» (Костріцький В.А.):

-         Забезпечувати зовнішнє освітлення вулиць міста та безперебійну роботу світлофорів з використанням заощадливих технологій та енергозберігаючих ламп.

  1. 7.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коваля С.О.

Перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради                                              Мазур М.В.

30.06.2011 р.

   № 167.

Довідка про хід виконання

«Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовська на 2011 рік»

 

   Традиційно, в середині року ми підводимо проміжні підсумки виконання «Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовська».

     Хотів би з вашого дозволу зупинитися на окремих моментах реалізації Програми. Почну з ключового напрямку – благоустрою міських доріг. Станом на цей час проведено дрібний ремонт дорожнього покриття понад 20 вулиць площею 3015 кв. м. на суму близько 700 тис. грн..          

     Звичайно, такі показники не є остаточними, адже ми чекаємо на додаткове фінансування, що дасть можливість відремонтувати заплановані у Програмі міські вулиці. Найближчим часом розпочнеться грейдерування проїзних частин вулиць, які цього потребують.

       Обслуговування доріг в нашому місті, як відомо, покладено на КО «Котовськ -благоустрій». Загалом, це майже 180 км. Організація здійснює періодичне прибирання доріг, розчищення їх від снігу, забезпечує вивезення негабаритних відходів, зачищає місця безладного накопичення сміття тощо. Лише за перший квартал виконано робіт на суму 727 тис. гривень, що включає очищення лотків зливової каналізації, утримання 50 зупинок міського пасажирського транспорту, 324 дорожніх знаків, 8 кладовищ, ін.. Слід відмітити, що цього року, як ніколи були підготовлені кладовища і братські могили до поминальних днів. Жодних нарікань з боку городян з цього приводу не надходило. У доброму стані організацією утримуються 3 дитячі майданчики, 10 пам’ятників, турнікети і інші елементи благоустрою. Замінено 16 контейнерів ємністю 0,75 куб.м. для збирання ТПВ, та встановлено 15 нових контейнерів у тих місцях, де була така потреба. Встановлено 43 дорожніх знака, ін.. КО «Котовськ-благоустрій» також виконано підчищення крон близько 300 дерев у дорожньо-алейних смугах вулиць на суму 3,5 тис. грн.. Проводиться викіс трави та бур’янів на усіх закріплених територіях.

       Вивезенню твердих побутових відходів від населення міста завжди приділяється значна увага. Цим питанням опікується приватне підприємство «Елвіс-2010», яке стало переможцем тендеру на надання такої послуги. З початку року підприємством вже вивезено 33056,2 тис. куб. м. ТПВ на міський полігон. Зокрема, від населення – 29241 тис. куб. м. на загальну суму 671,7 тис. грн.. Збирання відходів здійснюється у відповідності до погоджених з органами самоорганізації населення та затверджених Програмою графіками за 4 маршрутами.

     Безумовно, попри таке забезпечення населення послугою з вивезення ТПВ ми маємо певні проблеми у цьому питанні. Одна з них – наявність значної кількості місць безладного накопичення сміття, в основному, у приватному секторі міста. Складовими цієї проблеми є кілька чинників: не всі вулиці мають тверде покриття, через що спецтранспорт з вивезення ТПВ туди не заїжджає, відходи у населення приймаються вибірково, не зручні для усіх мешканців графіки, стала звичка певної частини городян виносити відходи на стихійні сміттєзвалища через їх, так би мовити, зручне розташування, ін… У приватному секторі майже всі тримають власне господарство, відходи якого (продукти життєдіяльності тварин, птиці, залишки після збирання городини тощо) не приймаються, як ТПВ. Все це і потрапляє на стихійні сміттєзвалища разом і зі звичайними побутовими відходами.      

     Ця проблема, останнім часом, викликає зрозумілу стурбованість у наших депутатів, що дає підстави сподіватися на позитивні зрушення в напрямку збирання, вивезення та утилізації ТПВ. Ми не можемо обмежуватися лише періодичним зачищенням звалищ, ігноруючи причини їх виникнення. Тому, на мою думку, слід виробити єдиний підхід у цьому питанні і гуртом домогтися покращення ситуації.

     Я вважаю, що вже сьогодні при підготовці Програми на наступний рік ми маємо висунути більш жорсткіші умови для майбутнього надавача послуг з вивезення відходів, запропонувавши вивозити усі відходи, в тому числі й негабаритні. Необхідно «зацікавити» майбутнього збирача відходів, щоб ефективність його роботи вимірювалась не просто кількістю ходок, а й кількістю відходів, які він реально вивезе на міський полігон ТПВ. Одна з ідей полягає у забезпеченні полігону вагами, за показниками яких можна уявити справжній стан справ, контролюючи й бюджетні витрати на вивезення ТПВ. Домігшись цього ми, таким чином, розвантажимо КО «Котовськ-благоустрій», спрямувавши вивільнені сили на реалізацію організацією інших, не менш важливих завдань в напрямку благоустрою міста. До речі, вимога встановити ваги на полігоні прописана у нормативних документах щодо утримання та експлуатації полігонів твердих побутових відходів.

     Звичайно, заходи з боротьби з незаконним поводженням з відходами мають включати в себе й контроль за дотриманням графіків вивозу ТПВ. Наша санітарна інспекція періодично здійснює такий моніторинг, однак цього недостатньо, аби реально відстежити всю ситуацію. Тому, без участі органів самоорганізації населення, я маю на увазі, насамперед, квартальних комітетів, тут не обійтися. Вже сьогодні ми можемо значно удосконалити та відкоригувати графіки вивезення ТПВ, якщо квартальні на своїх дільницях оптимально визначать місця зупинок сміттєвозів так, щоб це було зручно для мешканців тих чи інших вулиць.

   Що ж до зачищення місць безладного накопичення сміття, вимушений констатувати, що ця проблема залишається чи не найгострішою. Ми не встигли до Дня міста ліквідувати усі звалища силами комунальних підприємств. Від інших підприємств міста особливої допомоги не надійшло. Але, впродовж року, ми обов’язково усі звалища зачистимо і спробуємо передати їх, так би мовити, під контроль громади. Такі приклади у нас є, коли мешканці після зачищення звалищ не допускають, щоб вони з’явились знову.

   Іншим напрямком Програми є якісне надання послуг з зовнішнього освітлення. Цей напрямок багато років поспіль забезпечує КО «Компанія «Горсвет». На даний час, згідно перспективного плану, закріпленого у Програмі організація забезпечила додаткове встановлення світильників по вул.. Суворова, Луначарського, Гагаріна, Ворошилова, Серова та ін. на суму 2820 грн. Збудовано лінії зовнішнього освітлення протяжністю майже 500 м. на суму 4700 грн., замінено по місту через спливання терміну використання лампи на суму 44124 грн. При цьому у справному стані утримуються та експлуатуються понад 3 тисячі світильників, близько 170 км. мереж зовнішнього освітлення та 5 од. світлофорних об’єктів.

     Чітко дотримується передбачених Програмою планів та паспорту озеленення зелене господарство КВЕП «Котовськводоканал». Усі без виключення клумби, газони, парк та сквери перебувають у доброму стані. Своєчасно проводиться заміна квітів, викіс трави, прибирання тощо. Не хочу втомлювати вас цифрами лише скажу, що з початку року на утримання зеленого господарства з міського бюджету витрачено 256,7 тис. грн..

   Проблемними в цьому напрямку є кілька питань, серед яких інвентаризація зелених насаджень, проведення якої вимагається згідно чинного законодавства та заміна аварійних і застарілих зелених насаджень. ЦІ питання потребують чималого додаткового фінансування.

     Добре справляються в напрямку благоустрою і санітарного утримання наші домоуправління. Відремонтовані конструктивні елементи дитячих та спортивних майданчиків та майданчиків для сушіння білизни, які перебувають на територіях житлового фонду, скрізь завезено пісок, постійно доглядаються клумби, проводиться викіс трави, підчищення та вапнування дерев, ін.. Додатково на прибудинкових територіях встановлено 55 садово-паркових лавок, 16 чищалок для взуття, близько 20 урн, ін.. Щоправда, проблемою залишається асфальтування між квартальних проїздів житлового фонду.

   Як бачимо, Програма в цілому виконується в межах фінансування, що виділяється.

   На завершення хотів би окреслити ті питання, які є важливими в плані благоустрою і, нажаль, поки що не вирішені. Необхідно провести експертизу стану шляхопроводу через залізницю та могили – склепу Г.І.Котовському в однойменному парку. Ці об’єкти в нинішньому стані можуть бути небезпечними з точки зору їх руйнування. Вартість експертизи тільки шляхопроводу понад 50 тис. грн.. В аварійному стані перебуває яр «А». Для робіт з його відновлення треба близько 300 тисяч грн.. Не зайвим було б придбання нових контейнерів ємністю 0,75 кум. м.   для збирання ТПВ, адже той запас, який був вже вичерпався і, сьогодні надходять заявки на заміну контейнерів через їх незадовільний стан. Гадаю, варто ще раз розглянути питання щодо створення на базі комунальної організації професійної бригади зі знесення аварійних та сухостійних дерев. Є потреба у проведенні протизсувних заходів та заходів з запобігання підтоплення на окремих міських територіях, що також вимагає чималого фінансування.

      

 

Начальник управління    комунального господарства та будівництва міськради                          О.Р.Школьніков

 

Розпорядник інформації: Виконавчий комітет міської ради. Мамалига К.П. - керуюча справами.

Оприлюднив: Лютенко П.В. – начальник  відділу забезпечення доступу до публічної інформації міської ради, 2-49-12

Дата оприлюднення: 06.07.2011 р.

Дата оновлення: -----------------------

Назва документа: рішення міськвиконкому «

Дата створення: 30.06.2011 р.

Дата надходження: -------------

Джерело інформації (автор, підрозділ): Лютенко П.В. – відділ забезпечення доступу до публічної інформації

Передбачена законом підстава віднесення інформації до категорії з обмеженим доступом: --------------

Строк обмеження доступу до інформації, у разі якщо вона віднесена до інформації з обмеженим доступом: ------------------------------------------------

Галузь: Місцеве самоврядування.

Ключові слова: рішення міськвиконкому

Тип, носій: Текстовий документ

Вид:  рішення

Проекти рішень: ----------------------------

Форма та місце зберігання документа: Друкований документ, загальний  відділ міської ради