Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури

Подільської міської ради

з 04.03.19р. по 11.03.19р.

 

В міському Будинку культури: продовжували свою роботу колективи МБК: “народний” фольклорний ансамбль “Натхнення” з метою вдосконалення виконання вивчених творів та поповнення репертуару, “зразкова” вокальна студія “Непоседи” та “зразкова” хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток їх творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

   Впродовж тижня за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтва: вокал, хореографія та декоративно-прикладне мистецтво.

5 березня відбулося чергове засідання клубу за інтересами “Українська скарбничка”. Спільність інтересів та доброзичлива атмосфера сприяють проведенню корисних та цікавих зустрічей, адже майстри діляться власним досвідом та знаннями з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва.

   Продовжує свою роботу hand-made студії “Арт'elь”. З метою виявлення та розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-ужиткового мистецтва проводяться безкоштовні та цікаві майстер-класи для людей будь-якого віку. Аби стати учасником потрібно мати лише бажання.

На телеканалі КЕТ до Міжнародного дня жінок продовжується показ циклу передач сумісного телепроекту міського Будинку культури та КЕТ “Жіночі долі”. Героїня кожної програми на прикладі свого життя ділиться власними секретами жіночого щастя.

Напередодні жіночого свята 8 березня, а саме 4 березня, у Центрі надання соціальних послуг «Родина» було проведено святкову програму за участю народного фольклорного ансамблю «Натхнення».

6 березня у міському Будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня. У цей весняний день усі вітання та найщиріші побажання лунали на честь милих, чарівних, неповторних та коханих жінок. Свої музичні вітання дарували виконавці нашого міста: Ларіонова К., Тепла С., Ткач А., Куций Л., Стреля Л., Чорний В., Думбрава О., Сєрова Я., вокальне тріо МБК ( О. Оніщак, О. Стояновська, Л. Сандул), вокальний та   інструментальний ансамблі викладачів ДМШ, духовий оркестр, вокальний квартет (Суліган А., Кройтор С., Гук С., Шевчук В.), народний фольклорний ансамбль «Натхнення» та вихованці хореографічної студії МБК. В межах святкової програми відбулося нагородження переможниць 13-го загальноміського проекту «Жінка року». А у фойє діяв ярмарок від косметичних фірм «Farmasi”, “Unice” та натуральної косметики hand-made від народних майстрів міста. Аби подовжити святкову мить та гарний настрій, усім представницям прекрасної половини людства дарували квіти.

7 березня до Міжнародного жіночого дня 8 Березня на базі прикордонного загону було проведено святкову програму за участю самодіяльних та професійних виконавців.

В центральній бібліотеці:

У першіберезневідніукраїнцітрадиційновіддаютьшануукраїнськомугенію – Тарасу Шевченку, твори якого стали сучасними для всіхпоколіньі прославили Україну на весь світ. Юні шанувальники Тарасового слова – учні 3 класу ЗОШ№8  завітали у центральну міську бібліотеку на літературну композицію «На струнах Кобзаревої душі». Діти з задоволенням дізнались про цікаві факти з життя поета,уважно слухали вірші та з цікавістю переглядали інсценізацію у виконанні Латі Д. та Коханської М.. Особливо вразили глядачів колоритні українські костюми та акторська майстерність, з якою юні читці декламували безсмертні рядки Кобзаря. Зачарував всіх присутніх своєю грою на саксофоні Юрко Г, у виконанні якого звучали українські народні пісні. Зустріч відкрила для дітей творчість великого Кобзаря в різних жанрах та кольорах, показала його народність та самобутність, підкреслила сучасність та актуальність. Для користувачів бібліотеки експонується книжкова виставка-портрет «І голос Шевченка з віків долинає…» Представлені книги знайомлять з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка, з його мистецькою спадщиною, з значенням творчості поета в розвитку світової культури. Тож читаймо Шевченка, вивчаймо його творчість та відкриваймо  для себе нові сторінки творчості Великого Кобзаря.

    8 березня традиційно стало святом весни, любові, краси та надії — всього того, що уособлює в особі жінка. Міська центральна бібліотека провела у геріатричному будинку милосердя «Родина» вечір відпочинку, присвячений Міжнародному жіночому дню. На вечорі лунали найтепліші слова привітань та побажання до усіх представниць прекрасної статі, бібіліотекар зачитувала вірші, провела конкурс «Вгадай мелодію». Всі присутні  згадували та виконували невеликі  фрагменти пісень, які підходили в тему свята - про весну, про жінок, про любов. Колектив міського будинку культури «Натхнення» дарував  душевні музичні вітання. М.Піскун читав веселі гуморески, які додали присутнім чимало сміху та нотку гарного настрою. Вечір завершився бурхливими оплесками та численними усмішками жінок.

До Міжнародного жіночого дня в центральній міській бібліотеці  організовано книжкову виставку «Для любих мам, для милих дам». Книги першого розділу - про славетних і великих жінок, знаних всією світовою спільнотою. Це книги  про життя та громадську діяльність мудрої та справедливої княгині Ольги, про вродливу українську дівчину, яка полонила серце молодого султана Сулеймана і стала всемогутньою Роксоланою. Другий розділ «Ця дивна жінка зіткана з любові» прославляє в піснях і віршах образ матері – берегині. Українки вже багато століть виявляють і велич почуттів, і талант материнства, і велич справ. Наступний розділ « Жіночі голоси української літератури» - про жінок, які своїми творами примножили літературну скарбницю вітчизняної та світової літератури. Це поетеси Леся Українка та Ліна Костенко, художниця Катерина Білокур  та книги сучасних українських письменниць  - Марії  Матіос, Оксани Забужко, Ірени Карпи,  Ірен  Роздобудько та ін.  Напередодні весняного свята - Міжнародного жіночого дня 8 Березня читачам центральної міської бібліотеки захотілося порадувати своїх матусь незвичайними подарунками. У цей день кожній жінці приємно отримати дарунок , а особливо зроблений руками дітей, адже він таїть у собі тепло і особливу чарівність. Цього разу користувачі бібліотеки завітали на майстер-клас по виготовленню подарунка  «Для мами своїми руками», та зробили гарний святковий сувенір у техніці декупажа на СД-дисках..Вони впевнено взялись за справу і впорались на відмінно! Такі майстер-класи–сприяють художньо-естетичній самореалізації та пробудженню творчого начала у дітей А головне–майстер-клас приніс дітям масу позитивних емоцій та насолоду від творення краси. 

В бібліотеці – філії: Бібліотека-це не тільки джерело одержання знань,інформації, але й місце сімейного відпочинку, творчого розвитку і спілкування. Напередодні 8 Березня в затишному приміщенні бібліотеки пройшов вечір відпочинку «Жінка-найчарівніше створіння Землі». Допомогали бібліотекарю вести святкову программу юні користувачі Дякун Данило, Колосович Надія, Мельник Рома, які читали зворушливі вірші про найрідніших людей-маму і бабусю та виступили з гумористичною сценкою, яка додала жінкам чимало сміху та нотку гарного настрою. Оплесками супроводжувався  виступ народного ансамблю міського Будинку культури «Натхнення» , який присвятив  прекрасній половині людства  пісні, проникнуті любов'ю до жінки. Захоплення у присутніх викликали гуморески П.Глазового у виконанні М.Піскуна.  Відбулась презентація книжкової виставки «Жінки-це квіти України».  З гарним весняним настроєм користувачі бібліотеки  продовжили приємне спілкування за святковим столом. Каширіна В.І., голова вуличного комітету, висловила вдячність учасникам свята за чудово проведений відпочинок.  

  Бібліотечні заходи спрямовані на виховання у користувачів гордості за свою країну, за людей, які її прославили.  В рамках шевченківських днів «Поетичними стежками Кобзаря»  користувачі різних вікових груп мали можливість  декламувати улюблені вірші Т..Шевченка, обмінюватись думками щодо світу краси  Тарасового слова.

       З юними користувачами 4 кл.ЗОШ №4 (кл.керівник Доскач Г.А.) проведено літературний компас «Поетичними стежками Кобзаря». Бібліотекар повідомила, що 9 березня відзначається 205 років від дня народження Т.Г.Шевченка, який залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам’ять про себе. Театралізована сценка показала вірну і щиру дружбу малого Тарасика (Дарабчинський Д.) і його сусідки Оксани Коваленко (Глоба Н.). Доля (Волкунович В.), Муза (Собор М.) і Слава (Микитченко А.) розповідали про коротке і вкрай важке життя Кобзаря, ім’я якого святе для кожного українця. В кінці заходу пролунали слова Т.Шевченка, роль якого чудово виконав Бодян Данило: «Свою Україну любіть, любіть її во время люте, в останню тяжку минуту за неї Господа моліть…».

В дитячій бібліотеці: Знову-березень... І вже стало доброю традицією в дитячій бібліотеці  проводити у березні День голосного читання. Цьогоріч він був присвячений творчості Тараса Григоровича Шевченка.

 Бібліотекар завітала до учнів ЗОШ №9, в 1Д клас і в теплій весняній атмосфері провела провела захід «Маленьким про великого Тараса». Дітям цікаво було дізнатись про дитячі роки відомого поета, послухати пісні покладені на вірші поета , подивились фільм «Уроки тітоньки сови», з якого  дізнались про Шевченка художника.

Закінчився захід чемпіонатом читання, діти змагались на краще виконання вірша Шевченка. Перемогли всі, хто прийняв участь в змаганні, а за гарне читання віршів учасники одержали призи. А наостанок діти написали відгук про захід, поділились своїми враженнями.

В міському краєзнавчому музеї: Протягом тижня до міжнародного жіночого дня в музеї були організовані виставки: "Квіти в музейній експозиції" - це вироби наших подільських майстрів, які в свій час були подаровані нашому музею і тепер прикрашають цю весняну експозицію.

 "Валентина Янковська: "У творчості моя душа"" присвячена творчій, неординарній людині, яка все житття присвятила дітям, працюючи в середній школі №6 вчителем математики. Але мало, хто знає що вона була також дуже талановитою і творчою людиною. Саме вона виготовила бюст Героя Радянського Союзу, нашого земляка Бочковича Кирила Васильовича, що розташований біля школи №6. Також займалася живописом, через нього вона передавала своє бачення краси природи рідного краю, свої почуття до рідної Батьківщини.Нажаль серед живих Валентини Антонівни вже немає, але залишилася її творча спадщина, яка зберігає пам'ять про неї.

Проводилася робота щодо проведення заходу присвяченому 75-ї річниці визволення міста.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

               Начальник управління культури                                                        А.М. Вишневська