Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури

Подільської міської ради

з 18.11.19р. по 25.11.19р.

 

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

   Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія та декоративно-прикладне мистецтво.

   На базі дитячої студії з декоративно-ужиткового мистецтва розпочато проведення безкоштовних майстер-класів з в'язання гачком та спицями. Навчитися основам ремесла та удосконалити майстерність допомагають народні умільці нашого міста.

Розпочато підготовку новорічних та різдвяних святкових заходів.

В центральній бібліотеці:21 листопада наша країна вшановує громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, а також зважаючи на важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості в центральній міській бібліотеці на протязі тижня діяла  виставка-подія «Україна - держава свободи і єдності». Бібліотекар зробила огляд літератури та запропонувала студентам ознайомитись з документально-публіцистичними та художніми творами, представленими на виставці. Мета виставки - вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до молоді об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

   У четверту суботу листопада наша держава відзначає День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову перед трагічною сторінкою історії своєї країни. Центральна міська бібліотека провела з учнями 9-класу ЗОШ №8 літературний вечір пам’яті «Минуле стукає в наші серця». Бібліотекар ознайомила учнів із страшними сторінками історії України. Через відеоматеріал діти дізнались про причини і результати голодомору 30-х років ХХ ст. Запаливши свічки, учні вшанували хвилиною мовчання пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду. Бібліотекар зробила огляд виставки-реквієм "Свічка плакала в скорботі". Захід сприяв вихованню в учнів співчуття, людяності, громадянських якостей та поглибив їх знання  про роки голодомору в Україні,  його  наслідки для  українського  народу.

В бібліотеці – філії:інформаційна довідка «Україна - країна нескорених» надала користувачам інформацію про День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції(2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.).  Бібліотекар біля книжкової викладки по даній темі також ознайомила користувачів  з патріотизмом і мужністю громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

До Дня пам’яті жертв голодомору 1932-33 рр. розгорнута книжкова виставка-реквієм «Збудуймо пам’яті негаснучий собор». Великий комплекс  документів і матеріалів переконливо розкривають причини, масштаби та наслідки страшної катастрофи українського народу на початку 30-років. Особливе місце посідають збірки моторошних спогадів людей, які чудом вижили в ті страшні часи. 

   Для користувачів 8-9 класів .ЗОШ№4 проведено вечір пам’яті “Голодомор-велика трагедія тридцятих», який присвятили подіям 30-років ХХ століття, а саме голоду 1932-1933 років. Розповідь бібліотекаря, відеофільм «Голодомор. Великий злам» познайомили дітей з трагічною сторінкою історії України – штучний голодомор, коли мученики із тридцять третього помирали насильницькою жахливою смертю. Про нестерпне горе, біль і розпуку українського народу діти декламували вірші, а бібліотекар провела огляд літератури «Злочин проти нації». Захід супроводжувала пісня О.Білозір «Свіча».

      До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів  учнівська молодь ЗОШ№4 взяла участь у літературознавчих читаннях «Людської пам’яті мости».  Зачитувались уривки як з документально-публіцистичної, так і з художньої літератури: Великий голод в Україні», «Голодомор 1932-1933 років. Геноцид українського народу», «Трагічні сторінки моєї Вітчизн»,  У. Самчук «Марія», В.Барка «Жовтий князь». Спогади про ті страшні роки завжди будуть об’єднувати всіх живих однією печаллю і однією пам’яттю.

В дитячій бібліотеці: Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам'ять - це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

 З 18 по 25 листопада в читальному залі дитячої бібліотеки для юних читачів експонується тематична полиця «Наш вічний біль Голодомор». На ній представлені книги, які можуть допомогти розширити знання про голод, його жертв і тих, кому вдалося вижити. Зокрема ви можете ознайомитись з  фактами Голодомору в нашому краї. Бібліотека запрошує всіх бажаючих ознайомитись з книгами,які можуть допомогти розширити знання про голодомор.

 Вже стало традицією до цієї смутної дати, бібліотекарі дитячої бібліотеки організовують для учнів ЗОШ№9 екскурсію на Подільський хлібзавод. На початку екскурсії бібліотекар розповіла дітям про ті трагічні часи, призвала всіх присутніх берегти кожну крихітку хліба і шанувати працю тих, завдяки кому у нас на столі завжди є запашний хліб. На дітей чекала захоплююча екскурсія по хлібзаводу, де вони мали змогу побачити весь процес виробництва хлібобулочних виробів. Школярі дізнались про роботу фахівців, які вкладають тепло душі та серця в продукцію, а наостанок екскурсії, діти поласували смачним хлібом.

В міському краєзнавчому музеї: на тижні в музеї для відвідувачів  були проведені тематичні екскурсії біля виставок присвячених Дню Гідності та Свободи та Дню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. 22 листопада була проведена оглядова екскурсія для групи вчителів ЗОШ №5, ДНЗ № 13 та представників організації «Спорт для всіх». Вони також віддвідали виставки «Країна гідності та свободи» та «Гіркі жнива». Гості залишился задоволені екскурсією і залишили схвальний відгук в книзі відгуків музею.

     Протягом тижня мешканці міста приносили свої новорічні «раритети» на нашу майбутню ретро-ялинку в рамках акції «Новорічний експонат». Дуже дякуємо Фортуні Н.О., Кожухар Г.В., Гук З.В., Мельниченко Н., Телелуці А.П., Возній Т.К., Коляденко Л. за участь в акції. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції «Новорічний експонат».

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

               Начальник управління культури                                                   А.М. Вишневська