Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури

Подільської міської ради

з 25.11.19р. по 02.12.19р.

 

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

   Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія та декоративно-прикладне мистецтво.

На базі дитячої студії з декоративно-ужиткового мистецтва продовжується проведення безкоштовних майстер-класів з в'язання гачком та спицями. Навчитися основам ремесла та удосконалити майстерність допомагають народні умільці нашого міста.

Впродовж тижня продовжувалася підготовка новорічних та різдвяних святкових заходів. Також було розпочато підготовку заходів до Дня місцевого самоврядування.

30 листопада у міському Будинку культури до Міжнародного дня людей з особливими потребами об 11:00 відбулася культурно-мистецька акція «З добром у серці». Веселі розваги для дітей, вистава лялькового театру та цікаві майстер-класи від майстрів міста — саме така програма очікувала на всіх, хто завітав у гості. Сувенірні свічки з вощини (Катерина Стрій), робота з глиною (Михайло Цуркан), розпис смачних пряників (Катерина Гордєєва), сучасні handmade техніки: листівка-скрапбукінг (Людмила Курченко), прикраси у техніці “канзаші” (Єлизавета Маковозова), сувенір “новорічна рукавичка” (Наталія Возна). Виготовлені власноруч сувеніри учасники залишили собі на згадку, аби вони прикрашали оселю та навіювали теплі спогади про зустріч. І звісно, всі учасники отримали подарунки

В центральній бібліотеці: до  Міжнародного дня боротьби зі СНІДом у міській центральній бібліотеці було оформлено книжкову викладку «Молодь проти СНІДу». Серед матеріалів викладки – книги, матеріали періодичних видань та буклети для юнацтва.Під час огляду виставки бібліотекар  розповіла користувачам бібліотеки про деякі факти з історії СНІДу, коли з’явилося перше повідомлення про СНІД та як себе захистити від  чуми ХХ століття.  Огляд літератури, представленої на виставці дав можливість присутнім ширше познайомитися з рекомендаціями про те, як вести здоровий спосіб життя.

В бібліотеці – філії: особлива увага в бібліотечній роботі акцентується на підтримці та збереженні здорового способу життя молоді. З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом , який відмічається 1 грудня, бібліотекою-філією підготовлена книжково-ілюстрована виставка-засторога «Подорож у пекло без зворотнього зв’язку», метою якої є попередження ВІЛ/ СНІДу та формування безпечної поведінки у  юнацтва.  Представлена література надає факти з історії ВІЛ/СНІД , інформує про синдром набутого імунодефіциту та ризики для  здоров’я людини, закликає юнацтво обрати здоровий спосіб життя.  Бібліотекар також пропонує користувачам анкету, яка визначить рівень знань молоді про СНІД  і факторів ризику передачі хвороби.

    Відбулось чергове засідання клубу «Собеседник» на тему « Дегустація книжкових новинок». Члени клубу ознайомились з книжковою  викладкою  «Увага! Нова література», на якій були представлені нові книги відомих майстрів слова. Під час обміну думками про нові прочитані книги, Ясніцька Л.В. ,  Філіпенко Л.І., Балакан Н.О., Цибікова В.Г. та Кремінська Л.Г. взяли участь у конкурсі читацьких симпатій, в які ввійшли книги наступних авторів: Дяченки М. і С., Іваничук Р., Кокотюха А., Курков А., Крісті А., Чейз Д.

Чергове засідання клубу відбудеться у грудні, тож слідкуйте за анонсами і приєднуйтесь!

В дитячій бібліотеці: читання книг – це приємне та цікаве заняття. Коли знаходиш книгу, яка тебе захоплює, то поринаєш у неї з головою. Разом з її героями переживаєш неймовірні пригоди, стикаєшся з труднощами та долаєш їх. Та, мабуть, найважливіше, що ти береш звідти, це вміння думати, аналізувати ситуації та співчувати людям. Вчишся розуміти навколишній світ та пізнавати людську душу.

  В міській дитячій бібліотеці для читачів розпочалось експрес-опитування «Найкращий автор 2019 р», яке буде продовжуватись до кінця року. Протягом тижня юні користувачі ділились з бібліотекарями  своїми думками про своїх улюблених літературних авторів, рекомендували один одному їх книги, сперечались, хто з них найкращий. Листочки з іменами улюблених авторів, вони власноруч прикріплювали на стенд.

 Прийнято вважати, що про смаки не сперечаються. Звичайно, це так. Але все ж таки, цікаво дізнатись і про твого письменника, якій для тебе найкращий. Тож ми чекаємо тебе, любий друже, в бібліотеці, щоб і ти прийняв участь в експрес-опитуванні.

В міському краєзнавчому музеї: на тижні в музеї були проведені екскурсії для вихованців ДЮСШ «Локомотив» та їх батьків, які часто заходять до музею до початку тренувань. Цього разу вони зацікавилися колекціями нумізматики, марками, годинниками, а також різноманітною технікою другої половини ХХ століття. А деякі батьки прийшли до нас з подарунками: Фортуна Н. Подарувала музею старовинні новорічні іграшки, а бабуся одного з футболістів, Кожухар Г.  -  підшивку журналів 1958 року «Огоньок», а також колекцію марок. Дякуємо за ці подарунки, які поповнять і різноманітнять експозицію нашого музею.

     Проводиться підготовка до проведення новорічно-різдвяних заходів: акції, майстер-класи, виставки, інтерактиви тощо.

     Продовжується акція «Новорічний експонат», в результаті якої вже зібрано багато цікавих, старовинних речей, які прикрашать майбутню музейну новорічну святкову виставку. Дякуємо учасникам акції, які розуміють, що старим речам можна дати друге життя і показати молодому поколінню традиції святкування наших дідусів і бабусь.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

               Начальник управління культури                                                   А.М. Вишневська