Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Звіт

щодо діяльності структурних підрозділів

Центру надання соціальних послуг «Родина» за 2019 рік.

В структурі КЗ Центру надання соціальних послуг «Родина» протягом 2019 року функціонували такі відділення:

- відділення соціального обслуговування вдома, в якому на протязі 2019 року було надано послуги 231 одинокому громадянину похилого віку та інваліду. Особам, які обслуговуються відділенням соціальними робітниками, згідно договорів, надаються різні види соціальних послуг, а саме:

- закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів

- приготування (допомога у приготуванні) їжі

- доставка гарячих обідів

- прибирання житла

- прання

- дрібний ремонт одягу

- допомога в оформленні документів, внесення платежів

- надання інформації з питань соціального захисту населення

- допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними

- допомога в отриманні безоплатної правової допомоги

Застосовується індивідуальний підхід до кожного з підопічних відповідно до індивідуальних планів надання соціальних послуг та карт визначення стану та індивідуальних потреб громадян.

Підопічним надаються послуги пральні, перукаря, робітника з комплексного обслуговування ( рубка дров, підрізання винограду, обкошування прибудинкової території, винесення листя, копання городу, доставка води з колодязя, ремонт паркану тощо).

До Дня перемоги учасники війни отримали привітальні листівки та подарунки.

До Дня людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня було сформовано продовольчі набори, які адресно доставлені кожному підопічному відділення соціального обслуговування вдома . До дня інваліда надано продуктові набори інвалідам відділення соціального обслуговування вдома.

Пунктом прокату засобів пересування та реабілітації (структурний підрозділ відділення соціального обслуговування вдома) за 2019 рік було забезпечено 62 інваліда та громадян, яким відповідно до висновку ЛКК рекомендовано отримати на прокат засоби пересування та реабілітації (коляски, ходунки, милиці палиці).

- геріатричне відділення стаціонарного перебування, в якому послугу стаціонарного догляду на протязі року отримали 27 громадяни.

Підопічні відділення забезпечуються:

- постільною білизною, 

- м'яким, твердим інвентарем та столовим посудом,

- чотирьохразовим харчуванням  з урахуванням  віку  і  стану  здоров'я,

- медикаментами першої допомоги.

Протягом року проводилися тематичні заходи, присвячені новорічним та різдвяним святам за участю працівників міського будинку культури та молодіжного парламенту.

В березні проведено захід, присвячений 8 Березня, підопічні взяли участь в конкурсах, всі жінки отримали солодкі подарунки та вітальні листівки.

Напередодні Великодня мешканці геріатричного відділення стаціонарного перебування КЗ ЦНСП «Родина» долучились до забутих народних традицій розписування писанок, на обід для підопічних розроблено святкове меню, з пасками та крашанками.

Ветерани геріатричного відділення стаціонарного перебування були запрошені та взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів до Дня перемоги.

На початку червня працівники міського будинку культури провели майстер – клас з гончарства для підопічних, які власноруч виготовили чашки.

11 червня молодіжний театр «Альтернатива» завітав до відділення з театралізованою міні – виставою «Аліса в країні див».

12 червня Валерією Кожухар був проведений майстер - клас з квіллінгу на тему «Бумажні фантазії».

Спільно з центром "Спорт для всіх" в відділенні стаціонарного перебування проводились турніри із шахів та шашок.

Гуртом «Татьяна и компания», в якому бере участь працівниця відділення, проведено святковий концерт.

В жовтні до Дня людей похилого віку підопічні отримали подарунки та взяли участь разом з працівниками відділення в концерті.Учні 8 – го класу ЗОШ № 3 завітали з солодкими подарунками до відділення та привітали з Днем людей похилого віку та Днем ветерана. Працівники районної бібліотеки завітали з вітаннями, віршами та гуморесками.

День святого Миколая теж не залишилося без уваги: учні та викладачі музичної школи провели музичний концерт.

27 грудня планується привітання в відділенні за участю Діда Мороза та Снігуроньки.

До дня народження підопічні від адміністрації Центру отримують привітання та подарунки.

- відділення підтриманого тимчасового перебування створено для виявлення бездомних осіб, ведення їх обліку та тимчасового перебування бездомних осіб, для надання соціальних послуг бездомним особам та громадянам, які через складні життєві обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я та соціальним становищем перебувають в стані бездомності. Протягом 2019 року зареєстровано звернення 4 громадян, яким надано соціальні послуги підтриманого проживання, представництва інтересів, консультування тощо. Громадянам, які потребують додаткового соціального захисту або потрапили в складну життєву ситуацію та звертаються до відділення підтриманого тимчасового перебування надається відповідна інформаційно - роз’яснювальна робота.

             Проводяться щотижневі спільні соціальні патрулювання з працівниками поліції Подільського ВП ГУНП України в Одеській області на вулицях міста та на території, прилеглій до залізничного вокзалу з метою виявлення осіб без визначеного місця проживання для подальшого вирішення їх проблем. Ведеться тісна співпраця з працівниками залізничного вокзалу щодо надання допомоги бездомним громадянам, які не є жителями міста.

- відділення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та раннього втручання розрахований до 20 осіб денного перебування, до 10 осіб амбулаторного відвідування, до 10 дітей з ризиком розвитку інвалідізації.

В 2019 році у відділенні СПР та РВ отримали послуги 36 осіб, із них 27 дитини з інвалідністю, 1 особа з інвалідністю та 8 дітей з ризиком розвитку інвалідізації . На денному перебуванні отримали послуги - 19 вихованців, на амбулаторному відвідуванні – 9 дітей з інвалідністю , в програмі раннє втручання – 8 сімей, в яких виховуються діти з ризиком розвитку інвалідізації.

За 2019 рік спеціалістами ВСПР та РВ було надано різні види послуг, а саме :

1) 28 дітям з функціональними обмеженнями:

§  879 - соціально – педагогічних;

§  1368 - соціально – медичних;

§  675 – логопедичні;

§  533 - психологічних;

§  210 - соціально – економічних;

§  111 - інформаційних.

               2) в програмі раннього втручання отримали послуги 8 сімей в яких виховуються діти з ризиком розвитку інвалідізації:

§  7 – консультування;

§  8 - первинне міждисциплінарне обстеження;

§  71 - заняття «Наступні кроки»;

§  19 – домашні візити.

§ 

           Основною метою діяльності відділення є:

-          реалізація індивідуальних реабілітаційних планів, розроблених спеціалістами з урахуванням рівня розвитку та можливостей кожної дитини – інваліда;

-          відновлення та підтримка їх фізичного стану та психічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство;

-          перебування дітей та молоді з функціональними обмеженнями у центрі соціально-психологічної реабілітації в денний час, що є соціальною підтримкою сім’ї;

-          створення сприятливих умов для дітей та молоді з особливими потребами з метою максимального розвитку та реалізації їх пізнавальних індивідуальних можливостей, запобігання виникненню у них вторинних розладів, а також соціальної адаптації членів родини та самої дитини;

-          перебування дітей та молоді з обмеженими можливостями у колективі в умовах звичайного середовища, без ізоляції від суспільства, подолання ізольованості родини в суспільстві;

-          значна увага приділяється розв’язанню труднощів, які пов’язанні з вихованням дітей, адже вони, як правило, потребують специфічного підходу, проводиться певна робота з батьками, що позитивно впливає на їх психологічний стан та мікроклімат сім’ї в цілому

-          надання інформації з питань соціального захисту населення батькам, сприяння в отриманні правової допомоги, допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації;

-          поступова інтеграція дітей-інвалідів у дитячі дошкільні заклади та загальноосвітні школи.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ РАННЄ ВТРУЧАННЯ

1.Рання, комплексна діагностика порушень розвитку дитини в контексті сім`ї. 2.Визначення комплексного, індивідуалізованого плану допомоги сім`ї та дитині. 3.Консультування сім`ї:

•представлення діагнозу

•представлення та узгодження плану допомоги

•скерування при потребі у інші спеціалізовані центри

4.Реалізація індивідуальної програми розвитку дитини у тісній співпраці з батьками:

•підтримка та сприяння розвитку дитини в усіх сферах

•створення разом з батьками оптимального середовища в сім’ї для розвитку дитини •терапія та реабілітація порушень розвитку

•попередження вторинних ускладнень

5.Комплексна психологічна допомога родині.

           Відповідно до вимог Державного стандарту надання соціальних послуг спеціалістами ВСПР та РВ виконуються наступні завдання:

-          розробляють індивідуальні плани реабілітації;

-          визначають основні проблеми та шляхи їх вирішення;

-          надають психологічну підтримку дітям та молоді;

-          проводять корекцію психологічного стану та поведінки у повсякденному житті;

-          проводять логопедичну корекцію;

-          проводять арт-терапію, працетерапію;

-          розвивають соціально-побутові навички та ознайомлюють з правилами поведінки в суспільстві;

-          надають безкоштовні соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, інформаційні послуги та послуги з фізичної реабілітації;

-          допомагають у забезпеченні технічними засобами реабілітації;

-          надають інформацію з питань соціального захисту населення батькам;

-          сприяють в отриманні правової допомоги.                

               За звітній період спеціалістами відділення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та раннього втручання проводилась соціально-педагогічна корекція, психологічна корекція, логопедична корекція, фізична реабілітація у вигляді лікувальної фізкультури та масажу, навчання соціально-побутовим навичкам згідно індивідуального плану реабілітації, а також проводились групові заняття відповідно до затвердженого плану групових занять.

             Крім реабілітаційних послуг клієнти ВСПРтаРВ, які знаходяться на денному перебуванні, отримують триразове гаряче харчування та користуються послугою автоперевезення.

-відділення соціально-психологічної допомоги сім’ям та особам, які зазнали впливу війни утворюється для надання соціально-психологічної та соціально - медичної реабілітації особам, які зазнали вплив війни та зареєстровані в м. Подільськ та осіб, які перебувають на службі ( за місцем перебування /розташування військової частини (підрозділу), а саме

-          учасникам бойових дій;

-          особам з інвалідністю внаслідок війни;

-          учасникам війни;

-          постраждалим учасникам Революції Гідності;

-          членам сімей осіб, які зазнали впливу війни (один із подружжя, діти та/або батьки) отримують лише консультацію психолога.

Відділення соціально-психологічної допомоги сім’ям та особам, які зазнали впливу війни є закладом амбулаторного відвідування.

Метою діяльності відділенням є:

- збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я отримувача послуг;

- досягнення соціально-психологічного благополуччя;

- зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій.

Основними завданнями проведення психологічної реабілітації є:

- діагностика та нормалізація психічних функцій отримувача послуг;

- відновлення порушених (втрачених) психічних функцій до оптимального рівня їх вираженості;

- надання допомоги в установленні (відновленні) конструктивних відносин у сім’ї та суспільстві;

- відновлення адаптивних механізмів до екстремальних (бойових) дій;

- опанування методів саморегуляції та керування стресом (заспокоєння);

- запобігання психологічному травмуванню та психічним   розладам;

- формування позитивних реакцій, мотивацій, соціальних установок на життя та професійну діяльність;

- відновлення порушених чи втрачених функцій організму особи;

-  виявлення та активізацію компенсаторних   можливостей організму з метою забезпечення умов для повернення особи до нормальної життєдіяльності;

-  профілактика ускладнень та рецидивів захворювання.

Відділення надає наступні послуги:

- психологічні послуги;

- інформаційні послуги;

- соціальної адаптації;

- консультування;

- соціально-медичні;

- інші соціальні послуги;

В відділенні послуги надаються на безоплатній основі.

До складу відділення входять:

·         кабінет лікувальної фізкультури (бігова доріжка, велотренажер, доска Євмінова, шведська стінка, лавка для штанги);

  • кабінет масажу ;
  • кабінет магнітотерапії( пресотерапія та       магнітотерапія);
  • кабінет інгаляцій (апарат для приготування коктейлів, небулайзер, апарат для кварцування).

З початку 2019 року проводилися ремонтні роботи:

-заміна вікон;

-придбано нові меблі;

-установа пандуса;

-заміна системи водо та теплопостачання, встановлено бойлера;

- кабінети обладнані медичною апаратурою.

За 2019 рік в відділенні послуги масажу отримали 7 учасників війни, 7 підопічних геріатричного відділення стаціонарного перебування, ЛФК – 6 учасників війни, 5 підопічних геріатричного відділення стаціонарного перебування.

Директор                                 А.А.Перепелиця