Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури

Подільської міської ради

з 17.02.20р. по 24.02.20р.

 

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

     Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія та декоративно-прикладне мистецтво.

Продовжує свою роботу hand-made студії “Арт'еlь”. З метою виявлення та розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться безкоштовні майстер-класи для людей будь-якого віку.

20 лютого відбулися заходи до Дня Героїв Небесної сотні. Під час мітингу усі присутні представники організацій та установ міста, схиливши голови, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.

В центральній бібліотеці:20 лютого вся країна вшановує пам’ять героїв Небесної сотні. У міській бібліотеці до цього дня відбулася година-реквієм "Їх прийняло небо, залишивши списки", на яку були запрошені члени клубу «Юність». Юнаки та дівчата зацікавлено подивилися відео про ті події, читали вірші. Бібліотекар зробила огляд літератури, представленої на виставці - пам'ять "Вони ринули в небо сотнею святою", ознайомила студентів із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні. Мета заходу - прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України, вшанувати героїзм українських захисників.

     21 лютого у всьому світі відзначають день рідної мови. Мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. З цієї нагоди у центральну міську бібліотеку завітали учні 3 класу ЗОШ№8 на мовознавчу годину "Мова калинова-диво барвінкове". Розділившись на три команди "Чомусики", "Пізнайки","Питайлики", гравці змагалися за звання кращого знавця рідної мови. Команди  для початку згадали історію виникнення мови, дізналися деякі цікаві факти про українську мову. Велике захоплення у гравців викликали конкурси:      " Переговори сусіда", ”Продовж прислів’я”, “Розстав склади- утвори слова”. Конкурс скоромовок виявив найспритніших, а інтелектуальні змагання найерудованіших. А цікаві мовні загадки, читання поезій урізноманітнювали захід. Команда " Пізнайки"за перемогу у конкурсах отримали грамоту та подарунки.

     ДлячитачівдоДнярідноїмовиубібліотеціорганізованавикладкалітератури "Квітни, мованашарідна" Черезпредставленийматеріалчитачізнайомлятьсяз  історієюпоходженняукраїнськоїмови, знародноюмудрістювукраїнськомуслові, здобримипорадникамитапомічниками – різноманітнимисловникамиукраїнськоїмови. А найменших читачів приваблять новенькі книжечки українських дитячих письменників.

В дитячій бібліотеці:20 лютого в Україні відзначається особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні. Це день вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності. Читачі, які в в цей день відвідали дитячу бібліотеку, мали змогу познайомитись з вікладкою  віршів, які  нагадують всім, про велику самопожертву Героїв Небесної Сотні.

В бібліотеці – філії:День Героїв Небесної Сотні –  пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. До визначної дати підготовлена книжкова виставка «Своє серце, Україно, я кладу тобі до ніг»», біля якої кожен бажаючий має можливість погортати і почитати представлені видання, які висвітлюють революційні події в сучасній Україні 2013 та 2014 роках.З  учнями  4-А і 4-Б класів ЗОШ№6 проведено День скорботи «Ми сотнею пішли на небо». Бібліотекар розповіла про трагічні події, які відбувались на Майдані в лютому 2014 році, згадала найкращих синів і дочок, які віддали своє життя за вільну Україну та продемонструвала документальний відеоматеріал «98 днів Революції Гідності». Пам’яті героїв користувачі бібліотеки присвятили поетичну сторінку “ Ти віддав своє життя за Україну», активно обговорювали оповідання «Коштовна річ» книги Р.Неділько «Небесна варта».

   До Міжнародного дня рідної мови користувачам бібліотеки запропонували до перегляду книжкову виставку «Лунай, прекрасна наша мова!» Видання розділів «О мова рідна, золота колиска» і  «Наша мова калинова» поглибили знання молоді про мову -  основу духовності народу, розкрили красу і велич рідної мови як мови державної і материнської. Не цураймося своєї мови, бережімо та плекаймо її! Бо вона-наша, рідна.

В міському краєзнавчому музеї: на тижні в музеї проходила фотовиставка «Воїни світла, воїни добра», присвячена Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні, де були представлені світлини тих, хто загинув на майдані Незалежності в Києві під час масових заворушень, а також особисті речі учасника майдану, нашого земляка, Дмитра Урсатьєва. Виставку відвідали студенти медучилища, учні ЗОШ №8 та інші. Працівники музею розповіли відвідувачам про події Революції Гідності, а також показали їм відеосюжет «Майдан, від першої особи».

     Протягом тижня проводилась робота  з первинного обліку предметів музейного значення що надійшли до музею останнім часом. Також на тижні мешканка міста Григоренко Г.І. подарувала музею матеріали про свого батька, Героя Соціалістичної праці, Осипенка Івана Федоровича, а також його  великий портрет.

     Хочемо подякувати головному лікарю Подільської міської лікарні — Жуковському О.В. , який поділився цінним документом про закладку Бірзульської амбулаторії, копію якого буде представлено в  експозиції музею та  в майбутній книзі про історію Бірзули.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

 

 

               Начальник управління культури                                                   А.М. Вишневська