Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури

Подільської міської ради

з 03.02.20р. по 07.02.20р.

 

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія та декоративно-прикладне мистецтво.

Продовжує свою роботу hand-made студії “Арт'еlь”. З метою виявлення та розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться безкоштовні майстер-класи для людей будь-якого віку.

Протягом тижня було розпочато підготовку заходів з нагоди 31-ї річниці виводу військ з Афганістану.

В центральній бібліотеці: до уваги читачів міської центральної бібліотеки представлена виставка-кіномандрівка  «Книга в кадрі», де представлені книги, за мотивами яких створено фільми.  Це  О.Грін «Пурпурові вітрила», А. і С. Голон  «Анжелика», Ш.Бронте «Джен Ейр», М.Рід «Вершник без голови», В.Шекспір «Ромео і Джульєтта» та інші. Світлини популярних легко пізнаваних героїв відомих фільмів доповнюють виставку. Пропонуємо ознайомитись з літературою та пригадати улюблені кінокадри, також взяти участь у вікторині і дати відповіді на запитання:"Що краще, книга чи кіно". Завітайте  та переконайтеся, що книга набагато цікавіша. Жоден фільм не здатен так глибоко розкрити внутрішній світ героя, його думки та почуття. Всі бажаючі зможуть насолодитись цими шедеврами, взявши книги додому у відділі обслуговування, та, переглянувши фільми он-лайн у бібліотеці безкоштовно. Тож не баріться, приходьте  до бібліотеки.Завітавши  у бібліотеку  учні 5 класу ЗОШ№8 (кл. керівник Кирилова О. В.) здійснили відео- подорож" Мій край - частина України". Уважно слухаючи розповідь бібліотекаря та відповідаючи на запитання вікторини діти  показали свої знання з історії рідного міста. За правильні відповіді отримали призи, і пообіцяли частіше відвідувати бібліотеку , краєзнавчий музей та поповнювати свої знання з історичного минулого Подільського краю.

В дитячій бібліотеці: уже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акції, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн. Приєдналась до акції і дитяча бібліотека.

    Читачам, які завітали 5 лютого до бібліотеки, бібліотекар читала повчальні оповідання Всеволода Гаршина-відомого письменника і казкаря. Діти з задоволенням слухали, а потім переглянули мультфільм «Лягушка-путишественница».

Кожній людині притаманна любов до рідного краю до її людей, Чуття Вітчизни супроводжує нас усе життя і є одним із найсвітліших і найсвятіших.

  На зустріч з книгою «Кто есть кто» автор Кам’яний О. завітали читачі до дитячої бібліотеки. З літературно-енциклопедичного видання, читачі мали можливість дізнатись про видатних людей Одеси.

В бібліотеці – філії: Одним з аспектів краєзнавчої роботи є формування і достатньо різноманітне використання фонду краєзнавчої літератури. Книжково- ілюстрована бібліопанорма «Мій рідний край-земля моєї долі» в розділах « Наш край – історії скарбниця», «Подільщина-благословенна у віках земля» та «Визначні місця нашого міста» розмістила видання і світлини про етапи розвитку нашого стародавнього і вічно юного міста. А з творчими доробками місцевих літераторів знайомлять книги розділу «Перед красою свого краю я низько голову схиляю».З метою розширити знання юних користувачів про періодичну пресу, активізувати інтерес до дитячих газет і журналів, сприяти всебічному розвитку дитячого світогляду, учнів 3-Б кл. ЗОШ№6 ( кл .керівник Лукомська Н.О.) було запрошено на бібліотечний урок «Періодична карусель». Звернувшись до словникової скарбнички, діти розкрили поняття «періодичні видання» та її шлях до редакції, а потім до населення. Учні познайомились з цікавим повідомленням «Історія виникнення газет і журналів», з задоволенням розглянули представлені на виставці дитячі газети та журнали. Користуючись журналом «Барвінок», діти відповідали на поставлені питання, пояснювали значення термінів, з захопленням зустріли гру «Інтерв’ю корреспондента». Корисною для третьокласників стала порада бібліотекаря «Як читати газети та журнали».

     Бібліотечний урок «Книга змінює світ» познайомив учнів 7-А кл. ЗОШ№6 (кл. керівник Виноградова Н.В.) з історією виникнення книги, бібліотекар також надала цікаву інформацію про засновника книгодрукування в Україні І.Федорова. Зацікавили дітей повідомлення «А чи знаєте ви, що…?», «Цікаві факти про книгу»,  вправа «Доповни прислів’я» , а завдання «Придумаємо вірш про книжку» визначило найактивніших слухачів. Діти прийшли до висновку про безмежну силу книг, в яких зібрана мудрість усього людства і пообіцяли частіше відвідувати бібліотеку.

В міському краєзнавчому музеї: на тижні в музеї були проведені екскурсії та тематичні огляди біля виставки «Рушникове коло єдності», в якій представлені біля 40 зразків різноманітних за технікою виконання та колоритом рушників. Відвідувачі дізналися про різновид орнаментів та візерунків, їх значимість у та символізм у вишивці різних регіонів України, а також зокрема нашої місцевості. Виставку постійно відвідують гуртківці МБК, відвідувачі секції футболу, окремі мешканці та гості міста.

Протягом тижня проводилася робота щодо написання книги про Бірзулу, в якій будуть представлені матеріали, які ще ніколи не публікувалися, нові дослідження з підтверджуючими фактами, взятими з історичних джерел. В цьому році планується закінчити цю роботу і по можливості здіснити вихід у світ цієї книги.

На тижні працівники музею проводили первинний облік нових надходжень до музею. Це предмети з нумізматики, старовинних книг, авторських видань та інші.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

 

 

               Начальник управління культури                                                   А.М. Вишневська