Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

Інформація Управління освіти Подільської міської ради Подільського району Одеської області про проведені заходи в закладах освіти

Подільської міської територіальної громади 09-12.03.2021р.

 

1.     У березні 2021 року Україна відзначає 207-у річницю з Дня народження відомого українського  письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, який є символом незламності духу українського народу. Творчість  Т.Г. Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться  Україна, його твори невмирущі. Памۥять про Тараса Шевченка ніколи не згасне в серцях українського народу.

             З метою збагачення знань учнів про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка, виховання підростаючого покоління на творах Кобзаря, виховання в дітей та учнівської молоді поваги і любові до Кобзаревого слова в закладах загальної середньої освіти Подільської міської територіальної громади 09-11.03.2021р. в рамках тижня пам’яті Т.Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!» проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів. Учителі української мови та літератури, класні керівники та класоводи збагатили знання учнів про Т.Г. Шевченка під час проведених уроків з української літератури та виховних годинах: «Ми - нащадки твої, Тарасе!», «У гостях у Кобзаря», «Ми чуємо тебе, Кобзарю!», «Шевченка славити будемо і ніколи не забудемо», «І лине над землею Шевченкове слово!», «Шевченко – символ України», «Шевченко – художник». Школярі проявили набуті знання про життєвий і творчий шлях письменника під час конкурсів знавців творчості Т.Г. Шевченка: «Кобзареві струни», «Життєвий і творчий шлях Т. Шевченка». Діти активно відповідали на запитання вікторин, розгадували ребуси, працювали у групах над запропонованими завданнями, повторили й узагальнили матеріал про творчий шлях Т. Шевченка в ході літературних змагань, вікторин, віртуальних подорожей: «Світлиця Шевченкового заповіту», «Хто швидше!», «Перегортаємо сторінки творів Т.Г. Шевченка», «Сторінками життя Великого Кобзаря». Також, учні удосконалили

навички виразного читання напам'ять, розвинули артистизм, пам’ять під час «Шевченківських читань» (декламування поезій Великого Кобзаря), в ході поетичного конкурсу «Шевченко в моєму серці», літературно-музичних віталень: «Тарас Шевченко - пісня лебедина, Тарас Шевченко – мова наша солов’їна!», «Ти в моєму серці, Україно, думкою Тараса гомониш!». У рамках проведення свят: «Кобзареві передзвони», «Кобзар живе і промовляє» педагоги виховували в підростаючого покоління свідому громадянську позицію, любов та повагу до рідної України. Школярі проявили свої творчі здібності в конкурсі на кращу стіннівку «І мене в сім’ї великій…..», конкурсі дитячих малюнків за творами письменника «Шевченкові твори очима дітей», конкурсі учнівських творів «Твори Тараса – України гордість і окраса!». Бібліотекарями шкільних бібліотек оформлено виставки літератури: «Уклін тобі, Тарасе!», «Цікаве про Т.Г. Шевченка», «Шевченко - не поет, а голос душі українського народу».

   Всі заходи, які відбулися в загальноосвітніх школах, сприяли усвідомленню дітьми та учнівською молоддю, який неоціненний вклад зробив Тарас Григорович Шевченко у розвиток української культури, літератури, мови, розвиток нашої державності.

     Протягом березня-квітня 2021 року учні закладів загальної середньої освіти беруть участь у міському конкурсі дитячого малюнка «МІЙ ШЕВЧЕНКО», організованому Подільським міським краєзнавчим музеєм. Конкурс проводиться з метою пропагування серед підростаючого покоління творчого доробку генія української нації Т. Г. Шевченка, залучення дітей та молоді до вшанування і відзначення Шевченківських днів. Номінації конкурсу: «Ілюстрація твору Шевченка», «Портрет Кобзаря», «Сторінка з життя поета».

  1. Згідно з річним координаційним планом загальноміських виховних заходів на 2020-2021н.р., з метою активізації екологічного виховання; виявлення, розвитку й підтримки обдарованих дітей; залучення учнів до природоохоронної діяльності, до       дослідницько-експериментальної роботи із природознавства на базі Центру дитячої та юнацької творчості м.Подільська проведено заочний міський етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник».

     Заклади загальної середньої освіти Подільської міської територіальної громади на міський конкурс надали 15 робіт учнів 4-6 класів у таких номінаціях: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров'я», «Народознавство та краєзнавство».У своїх роботах діти розкрили важливі питання щодо збереження здоровۥя людей, охорони природи рідного краю, вирішення екологічних проблем, описали проведення цікавих дослідів.

       За підсумками участі учнів шкіл у заочному міському етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» призові місця посіли:

     Номінація «Охорона здоров'я»:

І місце – Стефанчук Олександр, учень ЗОШ І-ІІІ ст. №2

ІІ місце – Телеуца Софія, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №5

ІІІ місце – Стога Валерія, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Номінація «Рослини навколо нас»:

ІІ місце – Шляхова Ірина, учениця КОНЗ «Липецький НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. - ЗДО

ІІІ місце – Савочка Діана, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Номінація «Тваринний світ»:

І місце - Кушнерик Тимофій, учень ЗОШ І-ІІІ ст. №9

ІІ місце – Загородня Катерина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №9

Номінація «Я і природа»:

ІІ місце – Зарванська Кіра, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №4;

Номінація «Народознавство та краєзнавство»:

ІІ місце – Артемова Вероніка, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №9.

       Членами журі рекомендовано направити для участі в обласному етапі конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» роботи переможців заочного міського конкурсу «Юний дослідник», які посіли І місце, а саме: у номінації «Тваринний світ» - Кушнерика Тимофія, учня ЗОШ І-ІІІ ст. №9; у номінації «Охорона здоров'я» - Стефанчука Олександра, учня ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

         3. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих батальйонів у закладах загальної середньої освіти Подільської міської територіальної громади проведено ряд заходів щодо відзначення Дня українського добровольця, зокрема:

- уроки мужності: «Віддамо їм шану», «Вони захищають Україну», «Мужність, патріотизм, память бійців-добровольців», «Люди, що несуть державу у своїй душі і в своєму серці», «Вони для нас виборюють життя», «Доброволець - хто він?», «Воїни Духу», «Мужність і честь українських захисників-добровольців» (1-11 кл.);

- інформаційний вісник «14 березня – День українського добровольця»;

- диспут «Я - українець» (8 кл.);

- перегляд документального фільму «Україна від козацьких часів до сьогодення» (10 кл.);

- у шкільних бібліотеках оформлено виставку літератури «Українська слава».

   12.03.2021р. делегації закладів освіти Подільської міської територіальної громади взяли участь у міському мітингу до Дня українського добровольця.

 

        

       Начальник                                                                Н.В. ДОБРЯНСЬКА

Вик. Кірۥяк А.Л.

Т. 0950017994

 

Ш3

Ш4

Ш6

Ш12

Ш17