Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

                                                                                                  ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 08.03.21р. по 14.03.21р.

 

В управлінні культури та туризму: проводяться ремонтні роботи в міському музеї. Розробляється положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад по сільським закладам культури.

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

8 Березня на головній площі міста відбулося святкування Міжнародного жіночого дня. В межах великої святкової програми вже 15-й рік поспіль проходить нагородження переможців загальноміського проєкту “Жінка року”. Свої концертні виступи цього вечора дарували найкращі виконавці міста (Леонід Куций, Діана Матвієнко, тріо “Заграва”, Яна Сєрова, Павло Соборний, народний фольклорний ансамбль МБК “Натхнення”), вокальний дует “Кохана, Коханий” та шалені барабанщиці. “Арт-базар” неперевершених сувенірів та подарунків на будь-який смак від майстрів кондитерів та хендмейдерів радо приймав всіх відвідувачів. Речі та аксесуари ручної роботи, дівочі прикраси, іграшки, картини, біжутерію, різноманітні букети та солодкі композиції представили народні умільці міста. Весняні фото зони, запальна дискотека, гарні пісні, чудові емоції, привітні глядачі, тепла атмосфера — тож свято вдалося.

9 березня о 16:00 біля погруддя Т.Г. Шевченка відбулася культурно-мистецька акція “Шевченківські читання” з нагоди 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Традиційно в цей день діє “вільний мікрофон”, аби містяни, і дорослі, і малі, мали змогу декламувати улюблену поезію українського поета та читати авторські вірші, присвячені Кобзарю.

12 березня в парку Слави відбувся мітинг з нагоди Дня українського добровольця. Присутні на заході воїни-добровольці, військовослужбовці, ветерани АТО, представники громадських організацій, підприємств, установ, сім'ї загиблих воїнів АТО на знак глибокої шани схилили голови перед пам'яттю загиблих, які віддали своє життя за незалежність України.

Також 12 березня на базі МБК в межах роботи клубу за інтересами “Зустріч” відбувся вечір відпочинку. Чудова лірична поезія поетів нашого міста, веселі пісні у виконанні народного фольклорного ансамблю “Натхнення”, музичні дарунки від вихованки зразкової вокальної студії “Непоседи” та вихованців зразкової хореографічної студії — зробили цей вечір дійсно творчим та святковим.

14 березня відбувся благодійний концерт по збору коштів для онкохворої дівчинки нашого міста Ірини Дем'янової.

В централізованій бібліотеці:коли говоримо про підтримку та розвиток дитячого читання – говоримо про реальних дітей і підлітків, які люблять чи не люблять читати. Неможливо змусити дитину любити читати, але можна спробувати зробити читання приємним. Для своїх юних користувачів Подільська центральна міська бібліотека зробила та розмістила на сторінці Facebook віртуальну виставку" Модне читання" . Це добірка найкращих книжок для підлітків 12, 14, 15 і 16 років , які сьогодні користуються попитом в українського читача. Художня та дитяча література не здає своїх позицій, адже довгоочікувані світові новинки стають бестселерами і на українському просторі! Тож сьогодні ми можемо з гордістю сказати, що #якнекрути, а #читатимодно!Хочете відірвати дитину від комп’ютера та показати, що світ книжок може бути в тисячу разів цікавішим за будь-яку «стрілялку» та соцмережі? Це реально! Приходьте до нас у бібліотеку!

В бібліотеці – філії:в березневі дні, з нагоди 207-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, в стінах бібліотеки - філії лунало безсмертне Кобзареве слово - голосні читання «Шляхами великої долі». Шевченківські дні надали можливість користувачам бібліотеки прочитати улюблені рядки з неоціненних духовних надбань - творів Т.Г.Шевченка, дізнатись більше про його життя, проникнутись могутнім духом українського поета, ім’я якого святе для кожного українця.

«На крилах романтичних мрій» – під такою назвою пройшло засідання юнацького літературно-інтелектуального клубу ,,Діалог». Кохання, любов - це джерело натхнення, радості. Людина піднімається на небачені творчі висоти і так народжуються найцініші творчі шедеври. Цікавою для молоді стала розповідь бібліотекаря про романтичні стосунки і кохання в житті Л.Українки, 150-річчя від дня народження якої на державному рівні відзначається в Україні. Тема любові, сім'ї була однією із центральних і в творчості Т.Г Шевченка. Кожен вірш– це немов фрагмент із життя поета. По цій темі виступили Жогло Діана, Котенко Влада, Побережняк Леся, Власенко Оля, Тітомір Андріана і Титенко Олеся. Декламуючи рядки поезії Л. Українки і Т. Шевченка, члени клубу відчули і зрозуміли всім серцем те, що пережили самі автори. Також лунали вірші І. Франко, В.Сосюри, М.Рильського, П.Тичини, Л.Костенко, В.Симоненко, В.Чумака, які у декілька римованих рядків вклали історію високих почуттів, вихор емоцій, змушуючи членів клубу переживати долю героя як свою власну. Супроводжували засідання клубу відеокліпи пісень ,,Тополя'' на сл. Т.Шевченка, ,,Чого являєшся мені у сні'' на сл. І.Франко.

В історії художньої культури кожного народу є митці, імена яких овіяні особливою любов’ю і славою, як найдорожча національна святиня і гордість.   Таким митцем в Україні є Тарас Григорович Шевченко – великий народний поет і художник, що з найбільшою повнотою відбив у своєму генії багатогранне духовне багатство рідного народу, його вільнолюбність і силу, красу і мудрість, його поривання й думи. Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу. Про це й розповість відеоролик «Шевченкова скарбниця».

В бібліотеці с. Липецьке: 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це свято людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та боронять ії від загарбників. З цієї нагоди у бібліотеці організовано виставку «Герої сучасної війни». Українські добровольці- це символ героїзму, патріотизму та відваги.

Для всіх бажаючих відбулися літературні читання «Якби ти нас, Тарасе, чув...».

В бібліотеці с. Олександрівка:До 207 річниці геніального поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка разом з директором школи Догою А. І. Була проведена літературна година«Вічне слово Кобзаря». Актуальність Шевченкового слова, його ідеї гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України - це те що об'єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря», кожен українець має знати хто такий Тарас Шевченко, й розуміти його значення для нашої історії. На заході лунали вірші Тараса Григоровича Шевченка у виконанні читачів бібліотеки. Всі діти ознайомились з літературою книжкової виставки.

В дитячій бібліотеці: у кожного в житті свій Шевченко, бо всяк вибирає з його спадщини те,що,йому найближче. Читаючи твори Шевченка,люблячи його,ми даємо поету життя вічне, збагачуючи свій духовний світ!Він наша поетична слава і сила, він частина серця кожного українця!

Продовжуються Шевченківські дні, і ми їх продовжуємо читанням відомих рядків з Кобзаря. Читачі, які завітали до бібліотеки цього тижня прийняли участь у нон-стопі «Улюблені рядки з «Кобзаря».

В міському краєзнавчому музеї: 9 березня до дня народження видатного українського поета, художника , мислителя  - Т.Г.Шевченка Подільський міський краєзнавчий музей оголосив конкурс серед учнівської та студентської молоді та дітей до 17 років на кращий малюнок за мотивами творів поета. В травні за результатами конкурсу буде проведена виставка найкращих  художніх робіт і нагородження переможців.

     На тижні в черговий раз в нашому музеї побували курсантки - прикордонниці, на цей раз третього курсу Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького разом з доцентомкафедри психології В. Демським та капеланом Подільського прикордонного загону О. Михайлом Базильком. Дуже раді, що це вже стає традицією - ознайомлення з історією нашого міста і відвідування Подільського міського краєзнавчого музею

цього вищого військового навчального закладу. На екскурсію також був запрошений відомий краєзнавець нашого міста, Заслужений вчитель України - Володимир Доскач. Він розповів прикордонникам про краєзнавчу роботу зі свого особистого досвіду, цікаві історичні факти, дослідницьку природничу роботу.

В рамках акції “Подаруй музею експонат” мешканець міста Слободянюк Володимир подарував музею раритетну радіолу “Латвія — М” в гарному стані, 60-х років ХХ ст., яка в свій час користувалась великим попитом, так як відрізнялась високою якістю. Завдяки таким небайдужим  мешканцям міста наш музей поповнюється цікавими експонатами, за що  ми їм дуже вдячні.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

 

 

 

               Начальник управління культури та туризму                           А.М. Вишневська