Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 15.03.21р. по 19.03.21р.

 

В управлінні культури та туризму: проводяться ремонтні роботи в міському музеї. Розробляється положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад по сільським закладам культури.Проводиться опитування в закладах культури про використання широкосмугового доступу до Інтернету.

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів розпочала роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

19 березня на базі школи естетичного виховання з нагоди професійного свята працівників житлово-комунального господарства відбувся святковий концерт за участю творчих колективів, професійних та самодіяльних виконавців нашого міста. В межах святкування грамотами міського голови було відзначено найкращих працівників сфери.

В Будинку культури с. Липецьке:протягом тижня відбулася репетиція  танцювального гуртка,       бесіда на тему: «Україна - країна майбутнього», літературні  читання до річниці від дня народження української поетеси  Ліни Костенко.

В Будинку культури с Олександрівка: 17 березня в приміщенні Будинку культури була проведена відео подорож в світ тварин «Найдивовижніші тварини світу», на якій були присутні 23 особи. І дорослі і малі були в захваті від перегляду та дізналися багато цікавого та корисного.

В централізованій бібліотеці: щорічно, у квітні , в день народження одного з найулюбленіших казкарів Ганса Крістіана Андерсена у всьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги. Напередодні свята бібліотекар центральної міської бібліотеки завітала до учнів 4 класу ЗОШ №8 на літературну гру-мандрівку «Казковою країною на гусячому пері». Учні вирушили в подорож до країни Данії, де народився письменник, розповіли, що ім. відомо про цю дивовижну країну. Далі продивились відео сюжети з біографії Г.Х. Андерсена, а потім зупинились на літературній сторінці,та згадали відомі казки. До вподоби дітям стала літературна візитка «Казки Оле-Лукойє», де діти взяли участь в інсценізації казок

«Дюймовочка», «Снігова королева». Протягом заходу діти приймали активну участь у вікторинах  «Чи знаєте ви казки Андерсена?», «З якої казки уривок?», «Що за чим?", переглядали книжечки з виставки, яку ми для них  підготували. 

В бібліотеці – філії: приємні спогади… До річниці від дня народження української поетеси Л. Костенко творча молодь юнацького літературно-інтелектуального клубу «Діалог», студенти професійно-технічного ліцею, виступили з виставою «Маруся Чурай» за однойменним твором живої легенди нашої сучасності – Ліни Костенко.

     21березня відмічається Міжнародний День поезії. Розкрити безмежну силу поезії користувачам допомогає тематична полиця , «Поезії не змовкне джерело», яка знайомить з видатними майстрами слова як українськими, так і зарубіжними. Прекрасним доповненням до літератури стали поетичні збірки легендарної українки  Ліни Костенко.     Видатнапоетесапродовжуєдаруватимільйонамшанувальникамїїтворчостіщирістьсвоєїдушіі красу рідного слова.

  До Дня поезії  поетичний онлан-марафон «Поезії не змовкне джерело». Результати онлайн-марафону будуть опубліковані в Фейсбук 22 березня на сторінці Подільська міська бібліотека-філія

До Всесвітнього дня казок, який за ініціативою Швеції відзначається 20 березня, юним користувачам запропонована онлайн-вікторина «Мандруємо країною казок» та онлайн-вистава кукольного театру «Рукавичка».              

В дитячій бібліотеці: в дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка нових надходжень «В Буксалон наш завітай, нову книжечку прочитай». На виставці представлено нову як галузеву, так і художню літературу. Звертають на себе увагу твори українських авторів. Шановні користувачі! Запрошуємо Вас на презентацію виставки, яка відбудеться 22.03. в 15-00 год., де на вас чекає перегляд порції цікавих новинок,отриманих за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.

В бібліотеці с. Липецьке: у бібліотеці с. Липецьке відбулася літературна подорож - "Книжкова країна у гості чекає." Діти брали активну участь у вікторині, на кожну букву алфавіту називали літературного героя, переглянули книжечки та періодичні дитячі журнали і згадували відомих письменників які пишуть для дітей. Захід пройшов в дружній, веселій атмосфері.

В міському краєзнавчому музеї: до музею почали надходити творчі роботи на конкурс малюнку “МІЙ ШЕВЧЕНКО”(за мотивами творів поета), який проводиться серед учнівської та студентської молоді та дітей до 17 років. В травні за результатами конкурсу планується проведення виставки найкращих  художніх робіт і нагородження переможців. Першими активну участь взяли учні 3-4 класів  Липецького НВК. Роботи приймаються до 30 квітня. 

     На тижні були проведені екскурсії для окремих мешканців міста, гостей з м.Харкова,  черговий раз в нашому музеї побували діти з хореографічної студії МБК. Відвідувачі ознайомилися з діючими виставками та постійною експозицією.

     Незабаром вийде у світ п’ята краєзнавча книга «Бірзула.Маловідомі сторінки історії» за авторством директора Подільського міського краєзнавчого музею Олени Кобилюк. В ній читачам пропонується понуритись в історію міста Подільська (Бірзули) з періода найпершої згадки до початку Другої Світової війни. Ця книга — результат довгої, кропіткої дослідницької діяльності, в якій було опрацьовано чимало джерельної бази. 

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міста.

 

 

 

 

               Начальник управління культури та туризму                           А.М. Вишневська