Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

                                                                                                          ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 22.03.21р. по 26.03.21р.

 

В управлінні культури та туризму: проводяться ремонтні роботи в міському музеї. Розробляється положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад по сільським закладам культури.Проводиться опитування в закладах культури про використання широкосмугового доступу до Інтернету.

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

   Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів продовжує роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

Поновлено роботу он-лайн проєкту міського будинку культури “Не нудьгуй”. На сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram щонеділі пропонується цікавий розважальний та пізнавальний матеріал. Разом з творчими та креативними подільчанами ми пропонуємо безліч порад з краси, здоров'я, останні модні тренди, сучасні зачіски та макіяж, смачні рецепти, поради для дому, заочна експозиція декоративно ужиткового мистецтва, майстер-класи, вікторини, конкурси, та багато іншого на будь-який смак та для будь-якого віку.

З метою підтримки та розвитку народного мистецтва, залучення народних майстрів до відтворення та популяризації народно-ужиткового мистецтва щорічно проводиться обласний фестиваль-конкурс ім. Р. Палецького. Цього року наше місто представлятимуть О. Молдованова, Т. Грицук, Т. Жарук, К. Недельчук, М. Шейх-Мухаммед, Т. Хмель.

   Також протягом тижня було розпочато підготовку до проведення заходів з нагоди 77-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників.

В Будинку культури с. Липецьке: протягом тижня було проведено: прибирання прилеглої території та приміщень Будинку культури,репетиція вокально хорового коллективу та ознайомлення з новою піснею «По садочку я ходила».

   До дня визволення села від німецьких загарбників була проведена  година - спомин «Над памя’ттю  роки не владні».  На заході були присутні 18 чоловік. На цьому заході було багато розповідей про те, як наше село було під окупацією німецько- румунських загарбників. Наше покоління не повинно забувати про цей день, повинно пам’ятати і передавати нашім нащадкам. Наші діти, онуки та правнуки повинні знати і памя’тати свою історію і своїх героїв.

В Будинку культури с Олександрівка: Протягом тижня були проведені: бесіда на тему: «Обережно  туберкульоз», розробка сценарію: «Найкращі  господині у нашій родині»,  пізнавальна година до Дня  національної гвардії.

В централізованій бібліотеці: щоб підняти настрій читачів під час «карантинних» канікул, центральна міська  бібліотека підготувала та розмістила на сторінці Фесбука рекомендаційний відеоролік"10 книжок для карантинних канікул", де  пропонуються цікаві книжки  від українських авторів, які є у фонді нашої бібліотеки. Серед них, щемливі, веселі і пригодницькі книги – для молодших підлітків, і сповнені дорослих проблем, емоцій і переживань – для старших.  

У читачів нашої  бібліотеки завжди багато запитань – як стати ерудованими, розумними, талановитими та як цього досягти. У цьому їм допоможуть книги з енциклопедичної книжкової виставки«Читай! Міркуй! Аналізуй!», яка оформлена у центральній міській бібліотеці. Увазі користувачів представлені книги різноманітної тематики, енциклопедії, довідники, науково-популярна  література. У книжках першого розділу «А Ви знали? » представлені енциклопедії: довідники з історії, географії, біології та інших галузей,  що допоможуть у розширенні знань та пізнанні цікавих фактів всесвіту. Другий розділ «В країні цікавих уроків» запрошує читачів пізнати неймовірний світ предметів, що викладають у школах : математики,хімії, біології та багатьох інших, адже дуже важливо, щоб учні були повністю обізнані за тією чи іншою галуззю знань. Адже бути розумним – це круто і в цьому ви переконаєтесь, прочитавши книги з книжкової виставки«Читай! Міркуй! Аналізуй!». Ми чекаємо на Вас у бібліотеці після закінчення карантину.

     Бібліотечна рубрика #цікавознати у Фейсбуці поповнилась новими цікавими повідомленнями. 25 березня проводиться День читання Толкіна. Свято організоване Толкіенскім суспільством з 2003 року. Ці березневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Геніальний філолог, який знав кілька десятків мов, створив дивовижний світ, який надихає людство вже півстоліття. Автор культової трилогії «Володар перснів» та багатьох інших фентезі-творів воістину заслуговує на увагу любителів хорошої літератури в цей день.

В бібліотеці – філії:щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотеки традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень юнацького читання – час, сповнений дивовижного розмаїття, свято тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати. «Літературні хіти бібліотеки» представляють молоді нові видання відомих українських письменників на різну тематику. Адже кожна нова книга в бібліотеці – подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. Нова хвиля української літератури – яскрава, різножанрова, захоплююча. Сподіваємось, що нові книги сподобаються та принесуть емоційне задоволення молодим користувачам. Тому, в зв’язку з карантинними обмеженнями, звертайтесь до нас на нашу офіційну сторінку в Фейсбуці  Подільська міська бібліотека-філія.

     Вас цікавить науково-популярна література? Ви полюбляєте фентезі? Чи вам сумно без справжнього детективу? А може захоплюєтесь історичними романами? Тоді до Вашої уваги книжкова виставка-порада «Читай: формат не має значення» з розділами: «Учися! Дізнавайся! Дивуйся!». Книги з секретом: детективи і фантастика,«Дні і роки: історії кроки».  Також радимо юнацтву почитати книги, які молоді користувачі пропонують своїм одноліткам в розділі «На хвилях читацьких захоплень».  Запрошуємо  після закінчення  локдауну до нашої  бібліотеки, де кожен знайде для себе багато цікавої літератури!  

   В онлайн - марафоні  «Поезії не змовкне джерело», до Всесвітнього Дня поезії,  визначились найактивніші учасники: Пирогова С.М.,  Олейко Антоніна, які нагороджуються призами. Прохання до переможців : в  зв’язку з карантинними обмеженнями, звернутись до нас на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

В дитячій бібліотеці: ось і закінчився тиждень дитячої та юнацької книги, який щорічно у березні місяці проводять всі бібліотеки України і також дитяча бібліотека. Впродовж Тижня проходила Національна піар-акція «Коло-читання». Цей проект передбачав знайомство читачів усієї України з творчістю регіональних письменників. До піар –акції долучилась дитяча бібліотека та запросила взяти участь в проекті членкиню Національної спілки письменників України-Людмилу Вовк, яка пише чудові вірші, як для дітей, так і для дорослих . Щоб підняти настрій мешканцям міста, працівники дитячої бібліотеки провели поетичну-лотарею «Весна іде-віршам дорогу». Бажаючі, які читали вірша одержували повітряну кульку. Бібліотекарі розмістили в Фейсбуці відеоролик, в якому казкові герої Маша і Ведмідь запросили після карантину читачів до дитячої  бібліотеки. Читачі дитячої бібліотеки, які є членами гуртків ЦДТ, виготовили яскраві закладки для своїх улюблених книжечок та одержали призові місця.

В бібліотеці с. Липецьке: виставка огляд однієї книги "Новеньку книгу погортай у світ цікавий завітай". Юні користувачі бібліотеки ознайомилися з книгою «Динозаври» 4Д   з  доповненою реальністю.Діти дивились на оживаючих динозаврів грали в ігри - з кожним з 33 динозаврів. Також через додаток дивилися 9 анімаційних сцен, що пояснюють те чи інше складне питання, наприклад, «Чому не можна клонувати динозаврів» або «Як по зубах динозавра визначити чи був він хижаком або травоїдним» та інші. Всі ці ігри допомагають дізнатися про динозаврів більше. З живою енциклопедією «Динозаври»  діти стали дослідниками  мезозойської ери. Завдяки безкоштовного додатку DEVAR books у дітей з’явилися 33 власних динозавра, яких можна годувати і вигулювати в доповненої реальності. Робили з динозаврами фото, порівнювали їх розміри з іншими персонажами енциклопедії, що живуть в наш час і дізналися 303 цікавих факти про цих  доісторичних тварин.

В міському краєзнавчому музеї: протягом тижня готувався матеріал на тему визволення міста від нацистських окупантів. Відвідувачі сторінки музею ознайомлювалися з невідомими цікавими фактами, спогадами наших визволителів та старожилів нашого міста про березневі події 1944 року. Також через соцмережу Фейсбук, на сторінці музею проводилася робота щодо інформування аудиторії про цікаві історичні факти в нашому місті, з додаванням унікальних фотоматеріалів, відеосюжетів. Була розроблена відеопрезентація «Фотопрогулянка музеєм», завдяки якій відвідувачі зможуть переглянути експозицію музею сидячи вдома на карантині.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міської територіальної громади.

 

 

 

 

               Начальник управління

               культури та туризму                                                                       А.М. Вишневська