Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 29.03.21р. по 02.04.21р.

 

В управлінні культури та туризму: проводяться ремонтні роботи в міському музеї. Розробляється положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад по сільським закладам культури.Проводиться опитування в закладах культури про використання широкосмугового доступу до Інтернету.

В міському Будинку культури: Протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів продовжує роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

Продовжено роботу он-лайн проєкту міського будинку культури “Не нудьгуй”. На сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram щонеділі пропонується цікавий розважальний та пізнавальний матеріал. Разом з творчими та креативними подільчанами ми пропонуємо безліч порад з краси, здоров'я, останні модні тренди, сучасні зачіски та макіяж, смачні рецепти, поради для дому, заочна експозиція декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи, вікторини, конкурси, та багато іншого на будь-який смак та для будь-якого віку. Цього тижня напередодні Дня Сміху проведено фото конкурс “Щирі посмішки подільчан”, під час якого мешканці нашого міста ділилися своїми світлинами. За кількістю вподобань було обрано трьох переможців, які отримали за свої чарівні посмішки подарунки. Також, кожен мав змогу спробувати свої сили в гумористичному жанрі, ставши учасником челенджу “StendUpСмійся разом з нами”, який проводився до 5 квітня включно, та отримати призи. Отож маємо чотирьох переможців: дует Чепесюк Єлизавета та Дана, Малихін Олександр, Пашора Владислава, Ісраєлян Геворг.

З метою підтримки та розвитку народного мистецтва, залучення народних майстрів до відтворення та популяризації народно-ужиткового мистецтва щорічно проводиться обласний фестиваль-конкурс ім. Р. Палецького. Цього року наше місто представляють О. Молдованова, Т. Грицук, Т. Жарук, К. Недельчук, М. Шейх-Мухаммед, Т. Хмель.

31 березня о 10:00 у парку Слави відбулися заходи з нагоди 77-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих, схиливши голови в скорботі під час “хвилини мовчання” та поклали квіти до пам'ятника Невідомому Солдату.

В Будинку культури с. Липецьке:щорічно 30 березня відзначається День визволення с. Липецьке від німецько-нацистських загарбників. Саме в цей день працівники культури разом з мешканцями рідного села вшанували пам`ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Під час цього заходу була проведена історична година «Поринь в історію краю», де директор ЦБК ознайомила усіх присутніх з історією одного загиблого воїна, якого поховано у цій братській могилі. Це був дев’ятнадцятирічний юнак Іван Кочубей, який, щойно призвавшись в армію, у лютому місяці 1944 року, взяв участь у першому бою за визволення с. Липецьке, під час якого загинув. Багато липечан пам`ятають той зворушливий момент, коли на могилу сина з Донбасу приїхала його мати і разом з учнями школи відвідала місто загибелі сина, де було встановлено обеліск.

В кінці цього заходу присутні поклали квіти, вшанували усіх загиблих хвилиною мовчання.

Згодом, після заходу, у приміщенні Будинку культури було зроблено огляд робіт з краєзнавства:

«Дитинство опаленне війною», «Війна відгреміла, та пам`ять жіва», «Маленькі люди великої перемогі».

В Будинку культури с Олександрівка: протягом тижня продовжували свою роботу колективи ОБК: вокально-хоровий колектив «Тетяна і компанія», дитячий квартет «Краплиночка», танцювальний колектив «Aleks dolls». Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей.

    Також за графіком роботи проводяться заняття у дитячих і дорослих гуртках за видами мистецтва: дитячий вокал «Зіроньки», дорослий вокал, театрально-дитячий гурток «Маска» і дорослий «Кроки за сценою» та декоративно-прикладне мистецтво.

    З роботами клуба за інтересами «За покликом серця» можна ознайомитися на сторінках «Культура та Мистецтво Олександрівки» у Facebook,  також створена група «Наше село Олександрівка», де ми розповідаємо про роботу нашого Будику Культури, знайомемо з новинами, ділимося смачними рецептами та корисними порадами.  В Instogram створена нова група «Kyltura Oleksandrivku» в якій ми розповідаємо і знайомимо з роботою нашого будинку культури. 

До міжнародного дня інтернету була проведена година-спілкування «Щоб інтернет став другом».

В централізованій бібліотеці:Всеукраїнський тиждень дитячої книги у центральній міській бібліотеці пройшов в онлайн - режимі. Основна мета цих заходів - привернути уваги широкої аудиторії до літератури яскравими віртуальними засобами. На протязі тижня бібліотека презентувала відео-ролики" "10 книжок для карантинних канікул" топ-10 популярних книжок для дітей та підлітків сучасних українських авторів, онлайн виставку - презентацію " На хвилі ювілеї книг", адже ювілей – це особливе святкування і навіть книги мають свої круглі дати. Тож дуже корисно знати, які є книги-ювіляри на 2021 рік в Україні та ювілеї яких письменників святкуватимуться цього року. Саме з нагоди літературних ювілеїв в бібліотеці експонована книжкова виставка - презентація " На хвилі ювілеї книг". Насправді це далеко не всі книги- ювіляри 2021 року. Їх набагато більше ніж здається на перший погляд. Дізнатися більше про ці книги, про їх авторів можна переглянувши ролик на сторінці Фейсбук, а також на полицях нашої бібліотеки після закінчення карантину.

Щороку бібліотеки всього світу разом з юними книголюбами відзначають 2 квітня Міжнародний день дитячої книги. Адже дитячі книги – це особливі видання, які вбирають у себе цілий світ, тому книжкові іменини святкують в день народження великого письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена. "Снігова королева","Дюймовочка","Русалонька","Гидке каченя"... цей список можна продовжувати нескінченно! За 40 років казкар написав 156 історій! А день розпочався разом з нашою читачкою Малецькою Олександрою, та її онлайн - рекомендацією прочитати її найулюбленішу книжку Г. Х. Андерсена " Снігова королева". У рубриці #БібліотекаіПисьменник центральна міська бібліотека опублікувала цікаву інформацію про життя видатної української письменниці Марійки Підгірянки , 140 років з дня народження якої святкуємо 29 березня, та презентувала її книжки для дітей.  

В бібліотеці – філії:Минають роки…Відлітають у вічність…Але є один день, який ніколи не буде стертий з пам’яті жителів нашого міста. Це 31 березня 1944 року – дата, яка проголосила визволення нашої рідної домівки від фашистських загарбників. Ми відзначаємо 77-річницю від тоді, коли над нашим містом знову зійшло світле сонце миру. Вже майже немає в живих тих мужніх бійців, які звільняли наше місто, але вони назавжди залишаться в нашій пам'яті зразками мужності і героїзму. І ми, нащадки героїв-визволителів, повинні завжди пам'ятати, якою ціною була здобута свобода. Про героїчне минуле нашого міста знайомить книжково-ілюстративна викладка «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день».

Гумор – це спосіб мислення, тож навчити йому неможливо (Михайло Жванецький). Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі ХVII ст. Незабаром колоністи експортували цю традицію до Північної Америки та Австралії. Науковці припускають, що це свято прийшло до нас з Німеччини на початку ХVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехукою – одним з народних прізвиськ Марії Єгипетської, святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Дарвін висловлював припущення, що сміх допомогає людині набути психічної рівноваги. Фрейд же вважав, що завдяки сміху людина здатна пригнічувати свої хтиві думки. Якщо дивитись на сміх з боку біохімії, то він перешкоджає утворенню кортизолу, який згубно впливає на імунну систему людини. Книжкова викладка ,,Жменька сміху всім на втіху'' представляє гумористичні твори зарубіжних письменників, зокрема і українських класиків. Особливу увагу привертає Український гумористично- сатиричний календар-альманах – перше такого виду видання в Україні, яке відтворює мозаїку української сміхової культури.

В дитячій бібліотеці: В міській дитячій бібліотеці є чималий асортимент дитячої періодики на різні смаки та вподобання.   За відгуками батьків, діти, які тривалий час читають наші журнали , краще засвоюють навчальний матеріал, у них зявляється інтерес до читання, вони вчаться користуватися словниками та частіше відвідують бібліотеку.

   На своїй сторінці дитяча бібліотека у Facebook ( Podilska Ditiyacha Biblioteka) зробила відеопрезентацію «Читай періодику!», в якій читачі знайомляться з різноманіттям дитячої періодики. Бібліотекар запросила юних читачів після локдауну відвідати бібліотеку та отримати журнал чи газету на любий смак. Відвідуйте нашу сторінку ,на якій ви будете дізнаватися багато цікавої інформації.

В бібліотеці с. Липецьке: До дня визволення с. Липецьке від нацистських загарбників у бібліотеці була оформлена книжкова виставка “Війна відгриміла та пам’ять жива”. На виставці були представлені книги місцевих авторів та краєзнавчі роботи бібліотекарів “Маленькі люди Великої перемоги”, “Дитинство опаленне війною”.
Вшанували пам’ять загиблих воїнів- визволителів покладанням квітів .

1 квітня відзначається у світі Міжнародний день птахів. На виставці-пораді “Наші пернаті друзі” ви знайдете поради як охороняти, піклуватися і берегти птахів.

Традиційно 2 квітня, у день народження Ганса Крістіана Андерсена, одного з найулюбленіших казкарів для багатьох поколінь, у всьому світі святкують Міжнародний День дитячої книги. Пропонуємо поринути у цікавий світ дитячої книги-світ чудових казок, чарівний світ природи, перенестись в минулі віки і зазирнути в майбутнє.

До Міжнародного Дня дитячої книги представлена виставка дитячих яскравих книжок «На вас чекає вірний друг- Книга!».

В міському краєзнавчому музеї: У зв’язку з карантином, з 24 квітня відвідування музею заборонено. Протягом тижня  у соціальній мережі фейсбук  для відвідувачів сторінки музею було представлено цикл дописів «До дня визволення Подільська від нацистських окупантів» - це  цікаві матеріали та невідомі факти на тему окупації та визволення Подільська,  які представлені в листах визволителів і раніше вони не опубліковувались. Для телеглядачів, а також інтернет-користувачів на каналі Ю-Туб і у Фейсбук спільно з телекомпанією ПЕТ була підготовлена телепередача «31 березня — визволення Подільська від нацистських окупантів» .

Продовжується конкурс малюнку  «МІЙ ШЕВЧЕНКО». До музею надходять дитячі та юнацькі художні роботи, які приймаються до 30 квітня 2021 р. Найкращі роботи будуть представлені на виставці до Міжнародного дня музеїв — 18 травня.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури міської територіальної громади.

 

 

 

 

              Начальник управління

               культури та туризму                                                                       А.М. Вишневська