Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

                                                                                                            ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 19.04.21р. по 23.04.21р.

 

В управлінні культури та туризму: проводяться ремонтні роботи в міському музеї. Розробляється положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад по сільським закладам культури.Проводиться організаційна робота щодо проведення обласного фестивалю – конкурсу для людей з інвалідністю «Джерело надії», який в цьому році проводиться дистанційно у зв’язку із карантинними обмеженнями.

     Продовжується організаційна робота щодо проведення щорічного благодійного проекту «Добро починається з тебе!», який направлений на підтримку громадської ініціативи, розвиток волонтерського руху, підтримку уразливих верств населення, уваги для тих, хто потребує повсякденної допомоги, здійснення добрих, корисних справ, прояви співчуття до інших людей, патріотичного виховання дітей та молоді. Згідно програми, планується провести наступні заходи: благодійні майстер – класи для дітей, обласний онлайн - фестиваль – конкурс для людей з обмеженими можливостями «Джерело надії», благодійний збір предметів, кормів та інш. для безпритульних тварин «Поділись душею», відвідування на дому незахищених верств населення, фото – конкурс про проведення прибирання прибудинкової території «Мій двір», благодійний ярмарок – виставка робіт народних майстрів «Вербний ярмарок», збір гуманітарної допомоги для незахищених верств населення, збір та передача натуральної та матеріальної допомоги для людей з обмеженими можливостями, челендж «Мої добрі справи», благодійні концерти по збору коштів для онкохворих дітей, висадження рослин в мікрорайонах міста.

В міському Будинку культури: протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів продовжує роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

Продовжено роботу он-лайн проєкту міського будинку культури “Не нудьгуй”. На сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram щонеділі пропонується цікавий розважальний та пізнавальний матеріал. Разом з творчими та креативними подільчанами ми пропонуємо безліч порад з краси, здоров'я, останні модні тренди, сучасні зачіски та макіяж, смачні рецепти, поради для дому, заочна експозиція декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи, вікторини, конкурси, та багато іншого на будь-який смак та для будь-якого віку.

З метою підтримки та розвитку народного мистецтва, залучення народних майстрів до відтворення та популяризації народно-ужиткового мистецтва щорічно проводиться обласний фестиваль-конкурс ім. Р. Палецького. Цього року наше місто представляють О. Молдованова, Т. Грицук, Т. Жарук, К. Недельчук, М. Шейх-Мухаммед, Т. Хмель.

   Триває підготовка до проведення Х-го обласного фестивалю-конкурсу для людей з інвалідністю “Джерело надії”, що проходитиме в травні у дистанційному форматі.

Продовжується підготовка до проведення заходів в межах загальноміського благодійного проєкту “Тижні добрих справ”.

   Започатковано новий кулінарний пізнавально-розважальний телепроект “На смак”, завдяки якому глядацька аудиторія має змогу дізнатися багато корисної інформації та порад про особливості приготування домашньої їжі. 19 квітня відбулася зйомка другого випуску, присвяченого великодній випічці. Відома кулінар-аматор Людмила Татар разом з ведучою Юлією Філімоновою готують смачну сирну паску, розкривають подробиці аби випічка вдалася та розповідають про традиції і повір'я українського народу.

23 та 25 квітня в межах щорічного загальноміського проєкту “Тижні добрих справ” за участі творчих колективів, виконавців та творчої молоді нашого міста було проведено благодійні концерти по збору коштів онкохворим дітям Подільська, що відбувалися на території місцевого ринку.

Протягом тижня було розпочато підготовку до проведення заходів з нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

В Будинку культури с. Олександрівка: в Олександрівському Будинку культури протягом тижня продовжували роботу вокально-хоровий колектив «Тетяна і компанія», танцювальний «Alleks dolls», дитячий квартет «Краплиночка», вокальний «Зіроньки», також продовжували свою роботу згідно графіку гуртки дитячий театрально-драматичний «Маска», дорослий «Кроки за сценою». Наша робота була спрямована на вивчення нових пісень, танців, міні постановок, та не великих сценок. 

     Новий гурток «Веселка творчості» продовжує захоплювати дітей і дорослих, де вони можуть почерпнути багато корисних порад і навчитись простий корисних ідей, зробити цікаві речі з звичайних папирових серветок і гафропаперу.

           Продовжуємо свою рубрику «За покликом серця», де ми продовжуємо розповідати про людей які займаються  своєю улюбленною справою, яка їм до серця, до душі. Яка справді є улюблена справою за покликом серця. У кожного з них є своє захоплення, у всіх різне напрвлення, але всіх обєднує любов до своєї улюбленної справи, якою кожен займається особисто. Вони є справжними майстрами своєї справи.

  До всесвітнього дня власників тварин була створена рубрика «Мій улюбленний домашній вихованець», де були виложені цікаві, несвичайні фото домашніх тварин.

       До дня вшанування 35-ої роковини Чорнобильскої трагедії провели годину-пам’яті «Пам’ять з полиновим присмаком болю» ,про наслідки аварії на ЧАЕС, як Чернобильский слід буде тягнутися не один рік, про людей які ціною свого здоровя і життя намагалися захистити світ від тяжкої трагедії.

   Про всю роботу нашого будинку культури можна спостерегати на сторінках Fecebook «Культура та Мистецтво Олександрівки»,  «Наше село Александровка», Instagram «Kultura Oleksandrivru», де ми освітлюємо всі наші події, новини, нашу роботу. Ділемося корисними порадами, рецептами.

    Продовжуємо благоустрій території будинку культури, насадження квітів. Прибирання приміщення будинку культури.

В Будинку культури с. Липецьке: 26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту страшноїаварії на Чорнобильській АЕС.  Ці роковини- привід нагадати суспільству про жахливі наслідки жаху минулого сторіччя, про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильсьої катастрофи, які ціною свого життя і здоров`я рятували людство від згубних наслідків аварії, за що заслуговують велику вдячність і шану. Саме тому культпрацівники села Липецьке завітали до осель односельців-ліквідаторів Андоній В., Барбанягра Г., Острінського В.С., аби висловити подяку за мужність та професіоналізм. Гості побажали господарям здоров’я та довгих років життя, а також не забули згадати і пам’ять тих, кого нема в живих: Килар В.С., Мірзак В.О., Галущенко І.М. та Лопатюк В.С., Нерло І.Г. Також у приміщенні БК з цього приводу працівники культури 21 квітня зробили огляд фотоальбому «Чорнобиль у спогадах та фотознімках» і ознайомили всіх присутніх зі своїмигероями-односельцями. Відвідали на дому трьох чорнобильців.

В централізованій бібліотеці: до всесвітнього дня Землі, який щорічно відзначається в квітні центральна міська бібліотека запропонувала на своєї сторінці Фейсбук здійснити природознавчу онлайн- мандрівку «Дива і таємниці природи – чарівниці». В Україні є унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Їх створила природа із води, піску, гір, дерев та кам’яних брил. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні світлини на пам’ять. Переглянувши відеоролік  підписники бібліотечної сторінки зрозуміють чому потрібно охороняти і зберігати природні скарби, які по праву називають чудесами України.

   До Всесвітнього дня книги бібліотека підготувала відео-ролик "Чому потрібно читати книги щодня". Хочете дізнатись чому - дивіться!Є багато див на землі, створених природою і зроблених людиною. Та чи не найбільше диво з див – книга. У ній весь неосяжний світ.                                 

В бібліотеці – філії: щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме в цей день в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять  різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Пізнавальна онлайн – година «Матері Землі даруємо найкращі квіти» познайомила користувачів з Всесвітнім Днем Землі, який відзначається 22 квітня. Свято чистої Води, Землі і Повітря, яке символізує щорічне відновлення Землі, дає надію на щасливе і заможне життя нашого народу, який самовіддано працює на ній. Мета пізнавальної онлайн-години: розширити знання глядачів про природу, викликати інтерес до пізнання навколишнього середовища, любов та бережливе ставлення до неї.

23 квітня виповнилось 60 років відомому за межами України Андрію Куркову – журналісту, сучасному письменнику, за сценаріями якого знято 20 документальних і художніх фільмів.  Автор понад двох десятків книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Його твори перекладені 36 мовами, в тому числі англійською, французькою, голландською, іспанською, японською, турецькою та ін. Книжки А.Куркова потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. По завершенню карантину з великим задоволенням чекаємо вас за адресою: вул. Залізничників 125. Книги улюблених авторів чекають саме на вас.

   Здавалося б, творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше простого. Адже це не вимагає від людини жодних надприродніх зусиль. Усього навсього необхідно лише слідувати за велінням свого серця і, роблячи щось хороше, думати про те, як приємно це буде для іншої людини. В нашому місті з 20 по 30 квітня в рамках ювілейного проекту «Тижні добрих справ» проходить благодійна акція #Подаруй_дитині_щастя. З цієї нагоди міська бібліотека-філія запросила користувачів  в  онлайн  літературно-поетичний круїз «Відкриймо серце для добра» в Facebook на сторінці Подільська міська бібліотека-філія.

В дитячій бібліотеці:22 квітня  Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, які покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. Дитяча бібліотека підготувала відеоекомандрівку «Відкрита долоня моєї Землі».  

 23 квітня весь світ святкує –День книги і авторського права. Працівниками дитячої бібліотеки був підготовленний відеоролик до цього свята, який розміщенний в Фейсбуці. В цікавій для глядачів формі вони розповіли про історію винекнення  Дня книги, а також привітали всіх хто пише книги і хто любить читати книжки.             

В бібліотеці с. Липецьке: 26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту страшної аварії на Чорнобильській АЕС. «Чорнобиль у спогадах і фотографіях» під такою назвою у бібліотеці оформлена виставка-реквієм, на якій були представлені документальні фото, газетні матеріали, присвячені долі ліквідаторів с. Липецьке, які захистили Україну від невидимого страшного ворога, подарувавши життя без радіації мільйонам співвітчизників.
Саме тому культпрацівники села Липецьке завітали до осельодносельців – ліквідаторів БарбаняграГ.В.,  АндонійВ.І., ОстрінськогоВ.С., аби висловити подяку за мужність та професіоналізм.

23 квітня – Всесвітній день книги тa авторського права. До цієї дати на сторінці Фейсбук бібліотека розмістила відео з цитатами відомих людей про книгу.

В міському краєзнавчому музеї: На тижні музей продовжував роботу в дистанційній формі. В рубриці «Експонат тижня» знайомили підписників музейної сторінки з таким цікавим старовинним глиняним посудом, як «банєчка», «банька», «бурлуй». Цей вид посуду був дуже поширений в нашому краї, наші предки користувалися ним у побуті, а також брали з собою на поле. В нашому музеї зберігається декілька таких експонатів різного розміру і з різним орнаментом.

Триває прийом (до 30 квітня) художніх робіт на конкурс малюнку #МІЙ_ШЕВЧЕНКО. За результатами конкурсу автори найкращих робіт будуть нагороджені грамотами та подарунками, а також буде оформлено виставку малюнків.

23 квітня в музеї була оформлена виставка-огляд «35 років Чорнобильській трагедії», на якій представлені матеріали про наших земляків, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, газети, фотографії та інші експонати. Виставку також представлено в онлайн-форматі на сторінці музею у Фейсбук.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури Подільської територіальної громади.

 

 

 

 

          Начальник управління культури та туризму                                   А.М. Вишневська