Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

УВАГА! Новий сайт Подільської міської територіальної громади розташований за посиланням: https://podilska-gromada.gov.ua/

  ЗВІТ

проведення заходів по управлінню культури та туризму

Подільської міської ради Подільського району Одеської області

з 07.05.21р. по 18.05.21р.

В управлінні культури та туризму: протягом тижня проводилася підготовка проектів розпоряджень Подільського міського голови«Про відзначення Дня Європи» та роботи Клубу вихідного дня по мікрорайонам міста, згідно якого Клуб працюватиме щосуботи та щонеділі з травня по вересень 2021 року в визначених зонах відпочинку: парк «Черемушки», парк «Молодіжний», парк «Культура», парк «Слава труду» та військове містечко з 16.00 до 20.00, а також щосуботи в парку «Слава труду» з 16.00 до 20.00, де розташований дитячий міський автопарк для дітей від 2 до 12 років, який працює на безкоштовній основі.

В міському Будинку культури:протягом тижня продовжували свою роботу колективи МБК: народний фольклорний ансамбль “Натхнення”, зразкова вокальна студія “Непоседи” та зразкова хореографічна студія. Робота колективів спрямована на розвиток творчих здібностей, вдосконалення виконання та вивчення нових творів з метою поповнення репертуару та участі у заходах.

Також за графіком роботи проводилися заняття у дитячих студіях за видами мистецтв: вокал, хореографія, театральне та декоративно-прикладне мистецтво.

З метою виявлення творчо обдарованих людей у жанрі декламації та мовлення, залучення до участі у культурних заходах та розвитку їх талантів продовжує роботу “Студія сатири та гумору”. Студія працює на безкоштовній основі та для мешканців різних вікових категорій.

Продовжує свою роботу “Креативна DIYstudio”. З метою розвитку творчих здібностей талановитих мешканців нашого міста з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва проводяться онлайн майстер-класи, ознайомитися з якими можна на сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram.

Продовжено роботу он-лайн проєкту міського будинку культури “Не нудьгуй”. На сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” у Facebook та Instagram щонеділі пропонується цікавий розважальний та пізнавальний матеріал. Разом з творчими та креативними подільчанами ми пропонуємо безліч порад з краси, здоров'я, останні модні тренди, сучасні зачіски та макіяж, смачні рецепти, поради для дому, заочна експозиція декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи, вікторини, конкурси, та багато іншого на будь-який смак та для будь-якого віку.

Продовжено роботу щодо організації кулінарного пізнавально-розважального телепроекту “На смак”, завдяки якому глядацька аудиторія має змогу дізнатися багато корисної інформації та порад про особливості приготування домашньої їжі. 13 травня вийшов черговий випуск проєкту. Відома кулінар-аматор Людмила Татар разом з ведучою Юлією Філімоновою під час приготування розкривають подробиці та секрети кулінарного мистецтва, та розповідають про традиції і повір'я українського народу.

Вихованки студії “Театрального та сценічного мистецтва” взяли участь у Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв “Україна єдина”. Талановиті дівчатка Софія Грузда та Анастасія Гармадська здобули відзнаки лауреатів І премії.

З 12 травня розпочато онлайн фото конкурси “Подорожуємо Європою разом” до Дня Європи в Україні та “Подільськ у вишиванці” до Дня вишиванки. На сторінках “Культура Та Мистецтво Подільська” мешканці міста мають змогу поділитися власними фото та отримати призи. Переможці визначаться за кількістю вподобайок.

14 травня, напередодні Міжнародного дня сім'ї, було організовано святковий захід. Усі присутні, а саме: творчі сім'ї народних майстрів міста, багатодітні родини та сім'ї — будинки сімейного типу — в теплій дружній атмосфері провели незабутній вечір з піснями, вікторинами та конкурсами. Свої вітання дарували виконавці нашого міста: Т. Дмитрашко, К. Мельник, Я. Серова, Д. Матвієнко, А. Ленор-Маєвська, Т. Нападовський, О. Тимчишина, І. Скаковський, вихованці школи естетичного виховання та хореографічної студії МБК. Також присутніх привітала зі святом заступник міського голови Людмила Задорожна.    

15 та 16 травня продовжив свою роботу клуб вихідного дня. В межах роботи клубу працює дитячий міський автопарк для дітей від 2 до 12 років. Він працює на безкоштовній основі. Відтепер кожних вихідних з 17:00 до 19:00 дітлахи мають змогу покататися на велосипадах, самокатах, картингах, велобігах. Також, для маленьких мешканців міста була підготовлена програма, що відбувалася цими вихідними у парку “Молодіжний” та парку Культури. Розважальна програма з кумедними клоунами, конкурси, вікторини, естафети, “мильне шоу”, ігри, майстер класи, повітряні кульки, фото зони, а ще гарна музика, чудовий настрій та сувенір для кожного маленького учасника. У парку мікрорайону Черемушки була представлена програма у виконанні духового оркестру. Тож вечір відпочинку для мешканців мікрорайону був сповнений найкращими піснями минулих років. Підтримати атмосферу відпочинку долучилися майстри- кулінари та хендмейдери.

В Будинку культури с. Олександрівка: протягом тижня проводили роботи з колетивами Олександрівського будинку культури — вокально-хорового «Тетяна і компанія»,  танцювального «Alleks dolls »,дитячого квартету «Краплиночка», вокального «Зіроньки». Дорослого театрально-драматичного «Кроки за сценою», дитячого театрально-драматичного «Маска». Робота цих колективів спрямована на розвиток художньої самодіяльності на селі. Виявлення обдарованих дітей та дорослих. Поповненя репртуара новими творами, піснями, танцями.

     Згідно графіку роботи продовдожували свою роботу такі гуртки: «Веселка творчості», художнього слова «Гармонія», в’язального «Чарівниця», любительске об’єднання «Господарочка», клуб за інтересами «За покликом серця».

        С настанням тепла почав роботу спортивний гурток «Волейбол». Всі бажаючі в неділю можуть провести свій вільний час в команді і пограти в волейбол.

          З роботою Олександрівського будинку культури можна ознайомитись на сторінках Facebook «Культура та мистецтва Олександрівки», «Наше село», Instagram «Kultura Oleksandrivku».

В Будинку культури с. Липецьке:12 травня у приміщенні БК до Міжнародного дня сім`ї було проведено конкурс малюнків «Батько і мати- два сонця горячи». Діти із задоволенням малювали свою родину а потім ними привітали своїх батьків.
 13 травня культпрацівники з юнацтвом провели вікторину «Україна- серце Європи» та разом з усіма присутніми вирушили у подорож шляхами країн Європи тому що:
 Європа – це один із головних центрів сучасної науки, техніки та технологій. На долю європейців припадає більше половини світового національного доходу та більша половина промислового виробництва.
  Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури.
 Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції     європейських народів.
Сучасне завдання всіх мешканців – об’єднати зусилля у боротьбі за мир та безпечну Європу, за збереження безцінної спадщини європейської культури та цивілізації. Ми  ознайомилися з країнами Європи, де у центрі континенту знаходиться наша держава – Україна.                                 У цьому заході брали учні шкіл, які активно відповідали на всі питання вікторини та із задоволенням слухали про все цікаве.

В централізованій бібліотеці:З  родини починається життя людини, саме з сім’ї  несе вона у світ правду, чесність, віру, традиції і звички. 15 травня у світі відзначають Міжнародний день сім’ї.  До цього важливого свята  бібліотека підготувала для Вас огляд книжкової виставки " Для мам і тат, що виховують малят". Увазі користувачів пропонується різноманітна література, яка стосується сім’ї, родини, виховання, дозвілля тощо. Тож  пропонуємо ознайомитися  з літературою та завітати у бібліотеку.

У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні щорічно відзначається День Європи. Цього року це 15 травня. Європа відкрита, і в той же час загадкова, в ній багато не розкритого і безліч цікавого . До цієї дати бібліотека пропонує переглянути відеоролік  " Бібліотур в Европу".  Запрошуємо до перегляду.

14 травня 2021 року виповнилося 150 років з дня народження Василя Стефаника - видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної новели. До ювілею письменника бібліотека підготувала книжкову виставку  «В. Стефаник митець великого таланту» та провела онлайн огляд літератури.  

В бібліотеці – філії:14 травня 2021 р. відбуватиметься непересічна подія – на державному рівні - відзначається 150-річчя від дня народження видатного українського письменника-новеліста, політичного діяча Василя Стефаника. Творчість В. Стефаника – одна з яскравих сторінок української літератури, її окраса, її гордість. Кожне слово в його новелах переповнене гуманним співчуттям до знедоленого селянства, з великою силою розкривається краса душі простої людини, змученої непосильною працею на багатих. При зустрічі з творами письменника ми маємо щастя бачити, відчувати красу, страждати через чужі болі, любити й ненавидіти. Краще ознайомитись з життям В.Стефаника, зрозуміти світогляд письменника, заглянути в його творчу майстерню шанувальникам його творчості  допоможе  книжкова виставка-викладка «Співець української землі», яка експонується в міській бібліотеці-філії за адресою : вул..Залізничників 125

  15 травня минає 130 років від дня народження видатного російського прозаїка і драматурга Михайла Булгакова. ,,Які зірки в Україні! Уже майже сім років живу в Москві, а все- таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді нестерпно на поїзд… І туди. Знову побачити урвища, Дніпро…Немає у світі міста, кращого за Київ!.., ’’- так писав М.Булгаков про свою любов до міста, пронесену через усе життя. З нагоди ювілею письменника експонується книжкова виставка-портрет ,,М.Булгаков – загадка долі’’, яка репрезентує видання і матеріали, присвячені життю і творчості письменника.

   15 травня Україна відзначає свято - День Європи, як день спільних цінностей, історії, культури та вірувань усіх націй континенту. Адже наша країна теж є невід’ємною частиною Європи. Бібліотека-філія підготувала віртуальну подорож "Подорожуємо Європою" у соцмережі Facebook на бібліотечній сторінці Подільської міської бібліотеки-філії.

   Вже 28 років Україна, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН, разом з усім світом 15 травня відзначає Міжнародний день сім’ї. До сімейного свята організовано книжкову виставку-пораду «Родина-як зірка єдина». Література розділу«Все починається з родини» розкриває значення сім’ї для кожного з нас, для держави, розповідає про положення сім’ї в суспільстві, про сімейні цінності і родинну педагогіку. Актуальні рубрики періодичних видань  розділу  ,,Бібліотека+родина=розвинута дитина’’  діляться секретами  виховання дітей, порадами по впровадженню здорового психологічного клімату в родині. Підібрати літературу до душі, провести разом час за читанням цікавої книги пропонує батькам і дітям розділ «Читаємо разом».

В дитячій бібліотеці: До дня народження  Василя Стефаника бібліотекарями дитячої бібліотеки був підготовленний відео ролик  про майстра новел в українській літературі. В Фейсбуці багато користувачів могли ознайомитись життєвим шляхом і творчою діяльністю великого митця , який горів для народу і  писав свої твори для людей.

Святкування Дня  Європи це прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи, тому дитяча бібліотека підготувала віртуальний захід, адресований дітям. В цікавій, ігровій формі

за допомогою казкової вікторини, яка супроводжувалась піснями з відомих казок європейських казкарів, бібліотекарі разом з дітьми перевірили свої знання в якій європейській державі мешкає письменник.

В бібліотеці с. Липецьке: До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника у бібліотеці був проведен відео перегляд «В.Стефаник. Цікаві факти» та аудіокниги «Камінний хрест», присутні ознайомились з історією приватного життя, творчої долі і політичної діяльності видатного українського письменника Василя Стефаника. Уся його творчість пронизана мужнім словом на захист і на славу свого народу.

    Щороку в третю субботу травня в Україні відзначають День Європи. Для багатьох жителів нашої держави, як і для мільйонів громадян інших європейських країн, він символізує спільність цінностей і спільність історії всіх націй континенту. До цієї дати була проведена вікторина “Разом з книгою по Європі” та огляд книжкової виставки «Ми пізнаємо Європу».                           

В міському краєзнавчому музеї: 11 травня відбулося відкриття першої персональної виставки  нашого земляка, художника-аматора - Віталія Глонті. Вже декілька років поспіль він  самотужки опановує такий рідкісний в нашому місті вид  мистецтва, як скульптурна композиція, а саме – гіпсовий барельєф. На нашій виставці представлені роботи в жанрі натюрморту, пейзажу, анімалістки. Видно, що Віталій Володимирович експериментує, пробує себе в різних направленнях і  шукає свій особистий стиль. Виставка проходитиме протягом травня-червня 2021 року.

На тижні в музеї підвели підсумки дитячо-юнацького конкурсу «МІЙ ШЕВЧЕНКО». Незабаром, 22 травня в Україні будуть відзначати 160-річчя з дня перепоховання Т.Г.Шевченко, тому конкурс присвячений цій даті.  Конкурс проводився  в трьох номінаціях «Портрет Кобзаря», «Ілюстрація твору Шевченка» і «Строінка з життя поета». Конкурсанти змагалися між собою в трьох вікових категоріях від 6 до 17 років. Всі учасники дуже старалися, тому журі було складно зробити вибір. З-поміж 75 поданих заявок було відібрано 27 найкращих робіт. Усі переможці конкурсу нагороджені грамотами та подарунками. Всі творчі роботи представлені на виставці в музеї.

 18 травня, в Міжнародний день музеїв відбулася презентація книги "Бірзула. Маловідомі сторінки історії" В день цей в музеї зібрались гості - друзі нашого музею: художники, бібліотекарі, краєзнавці, історики та просто хороші люди. Також на заході зі словами привітання виступила  заступник міського голови з питань виконавчих органів влади Людмила Задорожна. Авторка Олена Кобилюк розповіла як народжувалась книга, з яких розділів вона складається і хто допомагав в пошуку джерел.

В книзі висвітлено багато цікавих та раніше невідомих історичних фактів з історії міста Подільська за період з першої згадки до початку Другої світової війни.

Книга вміщує велику кількість наглядного матеріалу, який представлений в формі фотофактів, архівних документів, спогадів очевидців, історичних мап, фотокопій газетних статей тощо.

     Вся вищевказана інформація узагальнена та надана згідно тижневих звітів закладів культури Подільської територіальної громади.

 

          Начальник управління культури та туризму                                   А.М. Вишневська