Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Офіційна електронна скринька виконавчого комітету Подільської міської ради: gorpodilsk@odessa.gov.ua

Інформація про роботу відділу-служби у справах дітей Подільської міської ради

за ІІІ квартал 2017 року

 

     Відповідно до ЗУ України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», ЗУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Постанови Кабінету Міністрів України N 866 від 24 вересня 2008 р. «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей,  зокрема  дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей.

Робота щодо захисту дітей-сиріт та

дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Відділом-службою у справах дітей відповідно до законодавства проводиться діяльність з надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування,   влаштування  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування,  встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського  піклування,  із  захисту  особистих,  майнових та житлових прав дітей. З цією метою щомісячно на розгляд виконавчого комітету Подільської міської ради готуються проекти рішень, що стосуються соціального захисту дітей. 

    Важливим напрямком роботи відділу-служби у справах дітей є реалізація державної політики щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також робота з сім’ями, в яких виховуються діти, зазначених категорій.

      На території міста продовжують своє функціонування 3 прийомні сім’ї, в яких виховуються 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 14 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Всі вихованці ДБСТ та прийомні діти, та діти з сімей опікунів, піклувальників безкоштовно відвідують навчальні заклади (дитячі садочки, школи, училища) де отримують відповідну освіту, а також забезпечені безкоштовним харчуванням, компенсацією за харчування, обмундирування та канцтовари.

Щомісячно відділом-службою у справах дітей проводиться моніторинг  виплати в Управлінні соціального захисту населення державної соціальної допомоги на утримання прийомних дітей у ПС та вихованців ДБСТ, а також допомоги на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням громадян. 

Відділом-службою у справах дітей  батькам-вихователям, прийомним батькам, опікунам, піклувальникам надаються різні види допомоги щодо здійснення захисту законних прав та інтересів прийомних дітей, вихованців ДБСТ та підопічних дітей.

Завдяки популяризації та інформаційній роботі щодо сімейних форм виховання зберігається тенденція щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Так з 3 дітей, взятих на первинний облік дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом ІІІ кварталу 2017 року, 1 влаштовано під опіку.

На кінець звітного періоду на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в місті Подільську перебуває 117  дітей, з них:  105 дітей влаштовані до сімейних форм виховання; 11 дітей – перебувають у дитячих державних закладах на повному державному забезпеченні, 1 з них навчаються у Подільському професійному ліцеї.

Профілактична робота з дітьми та сім’ями.

 

                  За ІІІ квартал 2017 року було притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень 2 неповнолітніх за наступними статтями КУпАП:  1732 – 1 дітей; 178 – 1 дитини та 1 дитина притягнута до кримінальної відповідальності за ст. 125 КК України. 

      Важливим фактором впливу на рівень дитячої злочинності є низький рівень життя сімей, безробіття батьків, які не можуть належним   чином забезпечити своїх дітей.

       Відділ-служба у справах дітей спільно з ЦСССДМ, відділом поліції, проводить роботу по своєчасному виявленню та обліку бездоглядних дітей, сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.      

       З виявленими дітьми та сім’ями, в яких вони проживають систематично проводиться індивідуальна профілактична робота, за місцем проживання та за місцем навчання щодо попередження бродяжництва, скоєння неповнолітніми злочинів та правопорушень.

       Також  проводиться робота по організації вільного часу неповнолітніх, схильних до скоєння злочинів та правопорушень.

        Одним із аспектів роботи у зазначеному напрямку є безпосередня  профілактична робота з батьками. Так, протягом ІІІ кварталу 2017 року було проведено 3 спільних рейди (відділ-служба у справах дітей, ЦСССДМ, відділ поліції), під час яких обстежено 10 сімей з дітьми, притягнуто батьків до відповідальності за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» - 4. В ході рейдів не було виявлено жодної безпритульної дитини.

        Відділом-службою у справах дітей Подільської міської ради налагоджена тісна співпраця з Подільським ВП ГУНП в Одеській області по обміну оперативною інформацією про неповнолітніх, притягнутих до кримінальної  відповідальності за скоєння злочинів.

        Важливе місце у проведенні профілактичної роботи по попередженню злочинів та правопорушень посідають спільні з відділом поліції рейди по місцям концентрації молоді та по сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. 

На обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах,в відділі-службі у справах дітей станом на 01.10.2017 року перебуває 58 дітей з них:

-          дітей, що зазнали фізичного, психологічного насильства – 3;

-          дітей, які систематично залишають місце постійного проживання – 4;

-          дітей, які проживають в сім’ях,  в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків – 41;

-          діти переміщені із окупованої території та зони проведення АТО – 10.

Протягом ІІІ кварталу 2017  року на облік дітей які опинились в складних життєвих обставинах було взято 1 дитину з них:

-              1дитина, яка проживає в сім’ях,  в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків

Знято з облікудітей які опинились в складних життєвих обставинах 12 дітей.

Забезпечення прав дітей у судових органах.

Відділ-служба у справах дітей Подільської міської ради відповідно до покладених на неї обов’язків виконує функції щодо забезпечення прав дітей у судових та інших державних установах. Так протягом ІІІ кварталу 2017 року прийнято участь у 2 засіданнях судів з них:

-          справи щодо позбавлення батьківських прав – 1;

-          поновлення в батьківських правах – 1;

Звернення громадян.

 

Протягом третього кварталу 2017 року до відділу – служби у справах дітей Подільської міської ради звернулось  - 118 громадянина, надійшло 30 письмових заяв. Протягом зазначеного періоду надійшло 131 одиниця вхідної кореспонденції, та 114 одиниці вихідної кореспонденції. Також підготовлено 20 проект рішень виконавчого комітету Подільської міської ради щодо захисту прав дітей.

Робота комісії з питань захисту прав дитини

при виконавчому комітеті

Подільської міської ради

З метою координованості роботи управлінь та відділів міської ради,  організацій та установ міста, громадських об’єднань при виконкомі створено комісію  з питань захисту прав дитини, на якій розглядаються питання щодо соціально-правового захисту дітей.

Протягом ІІІ кварталу 2017 року відбулось 2 засідання комісії, на яких було розглянуто   17 питання,  з них:

-          порядок участі у вихованні дітей – 1;

-          захист прав дітей які опинились в складних життєвих обставинах – 6;

-          взяття на облік, зняття з обліку, взяття під соціальний супровід, зняття з соціального супроводу, продовження соціального супроводу – 1;

-          набуття статусу дитини-сироти дитини позбавленої батьківського піклування – 3;

-          втрата статусу дитини-сироти дитини позбавленої батьківського піклування – 3;

-          надання дозволу на укладення договору дарування житла право власності, або користування яким мають діти – 2;

-          призначення опіки, піклування над дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування – 1.

Начальник відділу-служби

у справах дітей                                                                    В.П.Самборський